wtorek, 9 sierpnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaSadlok pożegnał się z Wisłą Kraków. "O Vanna Ly powinen powstać film!"

Sadlok pożegnał się z Wisłą Kraków. „O Vanna Ly powinen powstać film!”

Maciej Sadlok spędził w Wiśle Kraków 8 lat. Pobyt pod Wawelem zakończył się dla niego w gorzki sposób, ponieważ klub, który reprezentował, po wielu spokojnych sezonach spadł z PKO Ekstraklasy.

Były piłkarz „Białej Gwiazdy” był jedną z niewielu osób, które zaczynały grę w Wiśle jeszcze pod rządami Bogusława Cupiała, a kończyły, kiedy włodarzami klubu byli już bracia Jakub i Dawid Błaszczykowscy oraz Jarosław Królewski.

Przez ten okres czasu przez Wisłę Kraków przewinęło się kilku właścicieli. Niektórzy okazywali się szemranymi typami, inni natomiast jawnie wyprowadzali pieniądze z kasy. Spowodowało to niemal upadek „Białej Gwiazdy„.

Vanna Ly bohaterem filmu?

Maciej Sadlok podczas rozmowy z redaktorem TVP Sport, Mateuszem Migą wspomina w pewnym momencie fakt, że przeżył on nie tylko wielu trenerów, ale także włodarzy klubu. Nazwiska jak Jakub Meresiński, Marzena Sarapata, czy Vanna Ly odbiły się mediach bardzo szerokim echem.

Meresiński, który miał przejąć Wisłę z rąk Cupiała spędził w klubie miesiąc.

– To śmierdziało na odległość. Pamiętam pierwsze spotkanie z Meresińskim. Przyszedł, usiadł i wywalił nogi na stół. Prze jaja…

Były kapitan krakowskiej Wisły najszerzej opisał jednak sytuację związaną z tajemniczym Vanna Ly, który twierdził, że jest członkiem kambodżańskiej rodziny królewskiej. Historia o tym, w jaki sposób próbował przejąć klub z Reymonta, po kilku latach stała się niemal legendą.

Vanna Ly to mistrz jednak. To jest nie do opisania. Nie wiem, czemu jeszcze nie powstał film na ten temat? Przyjeżdża gość, spotyka się z prezydentem miasta, przejmuje klub. Chyba jesteśmy uratowani? Przez chwilę wyglądało to optymistycznie. Człowiek nawet zaczął się zastanawiać, czy dla niego będzie miejsce! I nagle zawał w samolocie. Nie ma chłopa! A samolot chyba leci do dziś…

Sadlok po spadku Wisły opuścił zespół i związał się z Ruchem Chorzów, którego barw trzykrotnie bronił w przeszłości. Jeżeli zdrowie pozwoli, to będzie miał on szansę powrócić na stadion przy ul. Reymonta. Jego aktualny klub będzie rywalem Wisły w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi w sezonie 2022/2023.

Źródło: TVP Sport

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

BVB znalazło zastępcę za chorego zawodnika. Ma on SPORE doświadczenie w...

0
Borussia Dortmund ma nowego napastnika. Kontrakt z klubem podpisał właśnie 34-letni Francuz, Anthony Modeste. Przez najbliższy rok zastąpi on poważnie chorego Sebastiena Hallera.