Kibice Lechii Gdańsk nie mają po co jechać do Skopje? Znacząco obcięto ich pulę biletów!

Opublikowane 12 lipca 2022, 13:36
przez Maciek Ściłba
0
0

Zajścia jakie miały miejsce podczas pierwszego meczu Lechia Gdańsk – Akademija Pandev odbiły się bardzo szerokim echem nie tylko w Polsce. Informacja o skandalu dotarła również do Północnej Macedonii. W związku z tym polskim kibicom przyznano skandalicznie mało wejściówek na spotkanie rewanżowe.

Przypomnijmy. W pierwszym meczu “Biało-Zieloni” pokonali oponentów z Półwyspu Bałkańskiego 4:1 i są niemal pewni awansu do kolejnej rundy eliminacji. Sam wynik zszedł na drugi plan w odniesieniu do tego, co od 6. minuty działo się na jednej z gdańskich trybun.

Sędzia widząc zamaskowanych mężczyzn z drewnianymi kijami momentalnie przerwał spotkanie i zarządził udanie się do szatni. Ostatecznie spotkanie zostało wznowione po ok. 30 minutach, a władze Lechii otrzymały ostrzeżenie, że ponowny incydent będzie wiązał się z ukaraniem ich walkowerem.

Kolejna afera, tym razem z biletami

Reperkusje związane z awanturą na gdańskim stadionie nasilają się. Według informacji medialnych policja dokonała już pierwszych zatrzymań osób, które były odpowiedzialne za wszczęcie awantury. Również władze Akademiji w kontekście nadchodzącego rewanżu na ich obiekcie, wdrożyły nadzwyczajne środki ostrożności.

Jeden z nich wzbudził niemały skandal. Lechia w ciągu ostatnich godzin została poinformowana, że pula wejściówek dla kibiców z Gdańska zostanie zmniejszona z 230 do zaledwie 80 biletów.

Jest to bardzo kłopotliwe z dwóch powodów. Po pierwsze: z Trójmiasta do Skopje jest ponad 2 tys. kilometrów. Po drugie: wielu fanów “Biało-Zielonych” nabyło już w Polsce wejściówki uprawniające do wejścia na ten mecz.

Według doniesień Lechia Gdańsk będzie jeszcze próbowała negocjować i namawiać Akademiję Pandev do zmiany tej decyzji. Nie można też się dziwić władzom północnomacedońskiego klubu, które nie chcą, aby podobna sytuacja jak w pierwszym meczu zdarzyła się na ich stadionie.

Źródło: Interia