wtorek, 9 sierpnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaKibice Lechii Gdańsk nie mają po co jechać do Skopje? Znacząco obcięto...

Kibice Lechii Gdańsk nie mają po co jechać do Skopje? Znacząco obcięto ich pulę biletów!

Zajścia jakie miały miejsce podczas pierwszego meczu Lechia Gdańsk – Akademija Pandev odbiły się bardzo szerokim echem nie tylko w Polsce. Informacja o skandalu dotarła również do Północnej Macedonii. W związku z tym polskim kibicom przyznano skandalicznie mało wejściówek na spotkanie rewanżowe.

Przypomnijmy. W pierwszym meczu „Biało-Zieloni” pokonali oponentów z Półwyspu Bałkańskiego 4:1 i są niemal pewni awansu do kolejnej rundy eliminacji. Sam wynik zszedł na drugi plan w odniesieniu do tego, co od 6. minuty działo się na jednej z gdańskich trybun.

Sędzia widząc zamaskowanych mężczyzn z drewnianymi kijami momentalnie przerwał spotkanie i zarządził udanie się do szatni. Ostatecznie spotkanie zostało wznowione po ok. 30 minutach, a władze Lechii otrzymały ostrzeżenie, że ponowny incydent będzie wiązał się z ukaraniem ich walkowerem.

Kolejna afera, tym razem z biletami

Reperkusje związane z awanturą na gdańskim stadionie nasilają się. Według informacji medialnych policja dokonała już pierwszych zatrzymań osób, które były odpowiedzialne za wszczęcie awantury. Również władze Akademiji w kontekście nadchodzącego rewanżu na ich obiekcie, wdrożyły nadzwyczajne środki ostrożności.

Jeden z nich wzbudził niemały skandal. Lechia w ciągu ostatnich godzin została poinformowana, że pula wejściówek dla kibiców z Gdańska zostanie zmniejszona z 230 do zaledwie 80 biletów.

Jest to bardzo kłopotliwe z dwóch powodów. Po pierwsze: z Trójmiasta do Skopje jest ponad 2 tys. kilometrów. Po drugie: wielu fanów „Biało-Zielonych” nabyło już w Polsce wejściówki uprawniające do wejścia na ten mecz.

Według doniesień Lechia Gdańsk będzie jeszcze próbowała negocjować i namawiać Akademiję Pandev do zmiany tej decyzji. Nie można też się dziwić władzom północnomacedońskiego klubu, które nie chcą, aby podobna sytuacja jak w pierwszym meczu zdarzyła się na ich stadionie.

Źródło: Interia

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

BVB znalazło zastępcę za chorego zawodnika. Ma on SPORE doświadczenie w...

0
Borussia Dortmund ma nowego napastnika. Kontrakt z klubem podpisał właśnie 34-letni Francuz, Anthony Modeste. Przez najbliższy rok zastąpi on poważnie chorego Sebastiena Hallera.