czwartek, 11 sierpnia, 2022
Strona głównaUFC(VIDEO) Oficjel UFC zrywa flagę z zawodnika!

(VIDEO) Oficjel UFC zrywa flagę z zawodnika!

Wczorajszego wieczoru odbyła się gala UFC on ABC 3, na której zwycięstwo odniósł między innymi Li Jingliang. Chińczyk nie mógł jednak celebrować wygranej z flagą swojego kraju, co jest elementem nowej polityki federacji.

Skazywany na porażkę Li Jingliang zaskoczył wszystkich odnosząc wygraną przez TKO już w 2. rundzie. Dzięki temu Chińczyk zrównał się z Joshem Koscheckiem w ilości skończeń przed czasem (8) w dywizji półśredniej UFC i zajmuje on ze wspomnianym Amerykaninem ex aequo 5. lokatę.

To jednak wydarzenia po walce wzbudziły najwięcej dyskusji wśród fanów. Jingliang jak zwykle założył na ramiona flagę swojego kraju i zaczął celebrować wygraną w oktagonie. Szybko jednak zostało mu to przerwane – jeden z oficjeli największej federacji MMA na świecie natychmiast zainterweniował zrywając płachtę z pleców zwycięzcy, co można zobaczyć na wideo poniżej.

Popularny „The Leech” był ewidentnie zaskoczony sytuacją i natychmiast chciał odzyskać flagę, jednak bezskutecznie. Wszystko to jest elementem nowej polityki, wedle której zawodnicy i zawodniczki nie mogą wychodzić do oktagonu i świętować wygranych w narodowych barwach. Nie spodobało się to nie tylko Li Jingliangowi, lecz także wcześniej jamajsko-amerykańskiemu fighterowi – Randy’emu Brownowi.

To właśnie o słowa tego ostatniego Dana White został zapytany podczas konferencji prasowej w maju, po UFC 274. Prezydent największej federacji MMA na świecie zasugerował, że ma to związek z wojną, która od lutego toczona jest w Ukrainie:

Wiecie czemu to zrobiliśmy. Wiecie, ludzie. Nie grajmy w tę pier***ną grę.

Źródło: Twitter

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Jakub Hryniewicz
Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Który z Murańskich ma szansę w walce z Tańculą? Kacper Błoński...

0
Kacper Błoński w wywiadzie udzielonym Fansportu TV wypowiedział się na temat szans obu Murańskich w walkach z Arkadiuszem Tańculą. "Crusher" jest przekonany co do jednego z pojedynków!