niedziela, 14 sierpnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaPolski klub otrzymał puchar od PZPN... kurierem. Kibice mówią wprost: "ŻENADA!"

Polski klub otrzymał puchar od PZPN… kurierem. Kibice mówią wprost: „ŻENADA!”

Kotwica Kołobrzeg triumfowała w sezonie 2021/2022 w rozgrywkach drugiej grupy III ligi, dzięki czemu awansowała na szczebel centralny. Sposób w jaki drużyna otrzymała puchar za to osiągnięcie, budzi ogromny niesmak.

Według przyjętej tradycji, władze piłkarskiego związku pojawiają się na pierwszym meczu domowym beniaminka w nowym sezonie, aby przekazać zdobyte trofeum. Tym razem doszło do sytuacji, która była dotąd niespotykana.

Kotwica Kołobrzeg walczyła o awans do samego końca. Rozstrzygnięcia przyniosła dopiero ostatnia kolejka. Drużyna znad morza plasowała się na drugiej pozycji, lecz triumf na drużyną Stolem Gniewino oraz porażka najgroźniejszego rywala, Olimpii Grudziądz zadecydowały o tym, że to jednak Kotwica ostatecznie wygrała ligę.

Prezes największego rywala miał wręczyć trofeum?

Wszystko wskazywało na to, że podczas pierwszego domowego meczu Kotwicy Kołobrzeg w sezonie 2022/2023 dojdzie do wręczenia pucharu. Tak się jednak nie stało. Mecz pomiędzy beniaminkiem a spadkowiczem z I ligi, Stomilem Olsztyn zakończył się bezbramkowym remisem. Ani przed, ani po meczu nie było jednak oczekiwanej ceremonii.

We wtorek 19 lipca klub z Kołobrzegu opublikował wpis na swoim fejsbukowym fanpejdżu. Przedstawia on zdjęcie pucharu, który dotarł do siedziby klubu kurierem w tekturowym kartonie.

– Ten puchar za awans do 2.Ligi w poprzednim tygodniu przysłał kurierem PZPN.
Tradycją jest, że przedstawiciel Związku wręcza taki puchar beniaminkowi przed pierwszym meczem inauguracyjnym. Niestety, nikt z obecnych władz nie przyjechał do Kołobrzegu na mecz ze Stomilem by go oficjalnie przekazać.
Maciej Mateńko wiceprezes PZPN ds. szkolenia, prezes ZZPN nie mógł być obecny, bo otwierał kurs trenerski, ale w rozmowie telefonicznej zasugerował naszemu sternikowi ⚓️ Adamowi Dzikowi, aby ten puchar wręczył wiceprezes ZZPN i zarazem prezes… Gwardii Koszalin 🤦‍♂️ Pomysł ten nie spodobał się przedstawicielom naszych kibiców Kotwa Fans – więc nie wyraziliśmy na to zgody.
Jak myślicie, co powinniśmy zrobić z tym pucharem?

Według władz Kotwicy zabrakło dobrej woli, aby wręczyć ten puchar w godny sposób. Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej zaproponował, aby trofeum w zastępstwie za wiceprezesa PZPN Macieja Mateńko wręczył jego zastępca w strukturach ZZPN, Jarosław Burzak.

Pomysł nie spodobał się kibicom drużyny z Kołobrzegu, ponieważ wiceprezes ZZPN jest także prezesem Gwardii Koszalin, odwiecznego rywala Kotwicy.

Nie wiadomo, czy puchar stanie w klubowej gablocie. Fani widząc farsę zgotowaną przez związek napisali wprost o „żenadzie”, a także zasugerowali, aby „odesłać ten puchar z powrotem”. Będziemy bacznie obserwować, jak rozwinie się sytuacja.

Źródło: Facebook

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze