wtorek, 9 sierpnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaRobert Lewandowski zrezygnował z ogromnych pieniędzy! W Barcelonie zarobi...

Robert Lewandowski zrezygnował z ogromnych pieniędzy! W Barcelonie zarobi…

Robert Lewandowski od tygodnia jest na ustach piłkarskiej Europy. Przejście Polaka do FC Barcelony wywołało falę komentarzy obserwatorów oraz ekspertów. Co ciekawe, żaden z nich nie może użyć ważnego argumentu, aby skrytykować ruch Polaka.

Kapitan reprezentacji Polski już od dłuższego czasu pragnął zmienić otoczenie. W przeciwieństwie do wielu futbolowych gwiazd nie chodziło tutaj o pieniądze. Lewandowski pobierał w Bayernie kosmiczną pensję i mógł to robić jeszcze przez kilka lat.

Jeżeli kasa grałaby pierwszorzędną rolę, to polski napastnik zdecydowałby się na pozostanie w Bawarii lub przenosiny do Paris Saint-Germain. Mógł też wybrać bardziej egzotyczny kierunek. W Arabii Saudyjskiej zarobiłby horrendalne pieniądze, dzięki którym mógłby pławić się w złocie do końca życia.

Lewandowski dał się podpuścić swojemu agentowi?

Transfer Roberta Lewandowskiego do Barcelony skrytykował m.in. legendarny polski bramkarz, Jan Tomaszewski. „Człowiek, który zatrzymał Anglię” znany jest z tego, że nigdy nie gryzł się w język.

– Robert zachował się jak dziecko w piaskownicy. Na zgrupowaniu reprezentacji Polski wypalił, że ma dość, to było nieprofesjonalne. Dał się podpuścić swojemu menedżerowi i działaczom Barcelony. To nie był poker, to była gra w Piotrusia Pana. Działacze Bayernu pokazali Lewandowskiemu miejsce w szyku i jeszcze na tym zyskali. Pieniądze, twarz i honor. Powiedzieli basta, żadnych rozmów, nie ma zgody na futbolowy szantaż.

Również mistrz świata z 2014 roku, aktualny napastnik Górnika Zabrze, Lukas Podolski nie szczędził słów krytyki pod adresem kapitana naszej kadry.

– Powinien szanować fakt, że miał jeszcze rok ważnego kontraktu – takie jest moje zdanie. Myślę, że to, co sobie wybudował w Bayernie rzez te osiem lat gry w Monachium, zepsuł sobie teraz tą postawą w ostatnich tygodniach.

YouTube video

Legendarni zawodnicy jawnie sugerują, że Robert Lewandowski zaszkodził Bayernowi Monachium. Jeżeli założymy, że Polak pozostałby w Bawarii jeszcze rok, to jego odejście za 12 miesięcy wiązałoby się z tym, że „Die Roten” nie zarobili by ani grosza.

Bayern zainkasował 45 mln euro płatnych natychmiastowo, a także zaoszczędził 24 mln euro, które miało wpłynąć na konto Polaka z tytułu pensji do końca czerwca 2023 roku. Również mogą otrzymać 5 mln euro po spełnieniu specjalnych warunków określonych w kontrakcie.

Finansowo Lewandowski wyszedł na tej transakcji o wiele gorzej niż jego poprzedni klub. Aby spełnić swoje marzenie i założyć koszulkę Barcelony, zgodził się on na radykalne obniżenie swojej pensji. Zamiast 24 mln euro za rok gry zarobi on „zaledwie” 9 mln euro. Jest to pensja blisko 3 razy mniejsza niż ta, którą dotychczas otrzymywał w Bawarii.

Źródło: Super Express

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze