poniedziałek, 15 sierpnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaPolski bramkarz idzie na wypożyczenie! Czy ten ruch OTWORZY mu drzwi do...

Polski bramkarz idzie na wypożyczenie! Czy ten ruch OTWORZY mu drzwi do kadry?

Radosław Majecki znalazł w końcu klub, w którym będzie mógł liczyć na regularne występy. Bramkarz AS Monaco został właśnie wypożyczony do belgijskiego zespołu Cercle Brugge.

Kiedy zimą 2020 roku Radosław Majecki zmieniał Legię Warszawa na AS Monaco, większość ekspertów wieszczyła, że za niedługo to on będzie polskim bramkarzem nr 1 po zakończeniu reprezentacyjnej kariery przez Szczęsnego, Fabiańskiego i Skorupskiego. Przez ostatnie 2 lata jego błyskawiczny rozwój został jednak wyhamowany.

Winą za ten stan rzeczy można w dużej mierze obarczyć legendarny klub z księstwa Monako. Menadżerowie, którzy mieli okazję prowadzić ten zespół w ostatnim czasie nie byli zbyt skorzy na wypożyczenie Polaka. Przez ostatnie 2 sezony Majecki zagrał w 7 meczach, głównie w rozgrywkach o Puchar Francji. Pięciokrotnie zachowywał czyste konto.

Menadżer AS Monaco, Philippe Clement stwierdził w końcu, że o wiele korzystniejszym ruchem byłoby znalezienie drużyny, w której młody bramkarz mógłby nabrać bramkarskich szlifów. Wybór padł na drużynę z zachodniej Flandrii.

Tuż po potwierdzeniu transferu Majecki podzielił się swoimi wrażeniami dotyczącymi miasta oraz nowej drużyny.

— Cieszę się, że tu jestem. Ten sezon będzie dla mnie bardzo ważny: chcę tu zbierać minuty i pomagać drużynie odnosić sukcesy. Pierwsze wrażenia z Cercle są bardzo dobre. Co więcej, Brugia to przyjemne miasto, a fakt, że wszyscy w Cercle chcą, żebym był jego częścią, jest ważnym sygnałem.

Cerle Brugge to trzykrotny mistrz Belgii, lecz ostatni tytuł zdobywał jeszcze przed II wojną światową. Od 2017 roku właścicielem drużyny jest rosyjski miliarder, Dmitry Rybolovlev. W posiadaniu oligarchy jest również… AS Monaco. Oznacza to, że Majecki został wypożyczony do klubu filialnego swojego dotychczasowego zespołu.

Tylko cud mógłby sprawić, że Radosław Majecki w przypadku regularnych występów pojechałby na mundial w Katarze. 23-letni bramkarz nie powinien jednak tracić nadziei, że uda mu się załapać w kadrze na wielki turniej w niedalekiej przyszłości.

Źródło: Onet.pl

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze