Kibice nie popisali się w Szczecinie! “Piwo i butelki poleciały w sektor rodzinny” (VIDEO)

Opublikowane 22 lipca 2022, 12:54
przez Maciek Ściłba
0
0

Spotkanie pomiędzy Pogonią Szczecin i duńskim Brøndby IF zakończyło się wynikiem 1:1. O ile fani ze Szczecina spisali się tego dnia naprawdę wzorowo, o tyle nie można powiedzieć tego samego o kibicach z kraju Hamleta.

Pogoń Szczecin nie była wskazywana jako faworyt tego meczu. Pojedynek lepiej rozpoczęli goście, którzy w 28. minucie objęli prowadzenie. “Portowcy” nie poddali się i niemal do końca meczu starali się odwrócić jego losy.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu drugiej połowy, fantastycznym zagraniem piętką popisał się Kamil Grosicki. Futbolówka trafiła pod nogi Luki Zahovicia. Słoweniec wpadł w pole karne przyjezdnych i pewnie posłał piłkę obok bezradnego bramkarza gości.

Duńczycy zaatakowali rodziny z dziećmi

Wynik tego dwumeczu jest jeszcze sprawą otwartą. Patrząc jednak na to, co wydarzyło się po zakończeniu tego spotkania, można domniemywać, że kibice z Danii nie byli zbyt ukontentowani z osiągniętego rezultatu.

Jak donosi Łukasz Krzyżanowski, redaktor serwisu PogońSportNet, fani Brøndby zachowywali się na stadionie im. Floriana Krygiera bardzo niewłaściwie. 500 kibiców, upojonych alkoholem jeszcze w takcie spotkania zaczęło zaczepiać szczecinian zasiadających na sektorze rodzinnym.

Według informacji zamieszczonych na stronie TVP Sport, duńscy fani pierwszy raz dali o sobie znać po bramce strzelonej przez ich zespół. Już wtedy rodzice z dziećmi, musieli salwować się ucieczką na koronę stadionu przed gradem kubków z piwem i butelek.

Po końcowym gwizdku przyjezdni obrzucili piłkarzy Pogoni schodzących do szatni. Takie zachowanie nie spodobało się kibicom “Portowców“, którzy ruszyli w kierunku sektora gości. Ostatecznie starcie zostało przerwane przez służby mundurowe.

Trzeba przyznać, że fani Brøndby są odważni, skoro postanowili prowokować polskich kibiców na cudzym terenie. Tylko interwencja policji spowodowała, że nie ponieśli oni druzgocących strat przed nacierającymi szczecińskimi fanami, którym nie podobało się zachowanie duńskiej publiki.

Rewanż pomiędzy Pogonią i Brøndby już w najbliższy czwartek, 28 lipca o godz. 20:00.

Źródło: TVP Sport