(VIDEO) Kuriozalna bramka w 3. lidze niemieckiej! Bramkarz stał jak WRYTY

Opublikowane 27 lipca 2022, 12:58
przez Maciek Ściłba
0
0

Luca Unbehaun nie zaliczy startu sezonu 2022/2023 do zbyt udanych. Bramkarz rezerw Borussi Dortmund przyczynił się do tego, że zawodnik drużyny rywala zdobył bramkę, jakiej dawno nie widziano na piłkarskich boiskach.

3. Fußball-Liga jest najniższym centralnym poziomem rozgrywkowym w Niemczech. W tym sezonie oprócz rezerw BVB i Freiburga grają w niej tak uznane zespoły jak Dynamo Drezno, TSV 1860 Monachium, czy Duisburg.

W miniony weekend odbyła się pierwsza kolejka spotkań. Nie przeszła ona bez echa, ponieważ to co wydarzyło się w spotkaniu pomiędzy Wehen Wiesbaden i drugą drużyną Borussii Dortmund stało się hitem internetu.

Upały szkodzą bramkarzom?

W 56. minucie meczu utalentowany golkiper BVB, Luca Unbehaun złapał w ręce piłkę, która zaliczyła pusty przelot w pole karne. Sędzia nie użył gwizdka, tylko ruchem ręki wskazał na bramkarza zachęcając go do szybkiego wznowienia akcji.

Zawodnik Borussii widząc ten gest doznał chwilowego “blackoutu”, myśląc, że arbiter główny właśnie podyktował rzut wolny dla jego zespołu. Pewnie wyrzucił piłkę przed siebie chcąc wykonać stały fragment gry.

Futbolówka spadła wprost pod nogi zdezorientowanego napastnika Wehen Wiesbaden, Gustafa Nilssona. Szwedzki snajper ze zdziwieniem spojrzał na rozjemcę tego starcia. Kiedy spostrzegł, że sędzia nie odgwizdał rzutu wolnego, zwiódł nadciągającego obrońcę BVB i strzałem od słupka skierował piłkę do siatki. Luca Unbehaun tylko bezradnie rozłożył ręce.

Całe spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 1:1. Punkt rezerwom drużyny z Dortmundu uratował w 77. minucie pomocnik Rodney Elongo-Yombo. Po pierwszej kolejce goście i gospodarze zajmując odpowiednio 8 i 9 miejsce w tabeli 3 ligi.

Źródło: Sport.pl