piątek, 12 sierpnia, 2022
Strona głównaPiłka NożnaZmiany w zarządzie Wisły Kraków. Błaszczykowski ODCHODZI!

Zmiany w zarządzie Wisły Kraków. Błaszczykowski ODCHODZI!

Nagłe roszady we władzach „Białej Gwiazdy”. W czwartkowe popołudnie w oficjalnym komunikacie poinformowano, że prezes Dawid Błaszczykowski oraz wiceprezes Maciej Bałaziński z końcem miesiąca opuszczą klub.

Dymisja obu członków zarządu jest efektem spadku Wisły Kraków z PKO Ekstraklasy. O odejściu obydwu włodarzy media donosiły już miesiąc temu, lecz stwierdzili oni wówczas, że nie jest to właściwy czas na to, aby opuścić gabinety klubu przy ul. Reymonta.

Przypomnijmy, że jest to trzeci raz, kiedy Dawid Błaszczykowski podał się do dymisji. Wcześniej próbował odejść w 2020 roku przy okazji wpadki z długością kontraktu Aleksandra Buksy, a następnie niemal od razu po spadku Wisły do 1. Ligi. W tym wypadku sprawdziła się maksyma „do trzech razy sztuka”.

Pełną treść komunikatu TS Wisły Kraków SA przedstawiamy poniżej.

Dawid Błaszczykowski i Maciej Bałaziński przestali pełnić role Prezesa i Wiceprezesa TS Wisła Kraków SA. Złożona po spadku drużyny z Ekstraklasy rezygnacja Zarządu – zapowiadana podczas konferencji prasowej – będzie skuteczna na koniec lipca 2022 roku. W związku z degradacją drużyny Białej Gwiazdy do rozgrywek Fortuna 1. Ligi – wpływającą na funkcjonowanie klubu – Zarząd pozostał na stanowisku do momentu uporządkowania bieżących spraw: sportowych, organizacyjnych i finalizacji rozmów z Partnerami biznesowymi. W tym czasie przygotowano Spółkę pod płynne przekazanie zadań osobie, która zostanie oddelegowana przez Właścicieli TS Wisła Kraków SA do sprawowania funkcji Prezesa.

Krakowski klub poinformował, że nowym prezesem został Władysław Nowak. Do tej pory był on jednym z głównych sponsorów „Białej Gwiazdy„. Nowak od 2015 roku jest współwłaścicielem i dyrektorem zarządzającym firmy „Nowak-Mosty” zajmującej się budową mostów oraz wiaduktów. Do największych kontrahentów przedsiębiorstwa należą państwowe spółki: PKP, PGNiG oraz GDDKiA.

Dawid Błaszczykowski, brat byłego zawodnika BVB i współwłaściciela krakowskiego klubu, Jakuba Błaszczykowskiego sterował Wisłą Kraków przez ostatnie dwa lata. Jest on czwartą najdłużej piastującą osobą to stanowisko. Dłużej włodarzami byli od niego Bogdan Basałaj, Marek Wilczek oraz Marzena Sarapata.

Źródło: Transfery.info

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Barcelona oficjalnie uruchomiła czwartą dźwignię finansową i WALCZY z czasem

0
FC Barcelona już jutro, w sobotę 13 sierpnia o godz. 21:00 rozegra pierwsze spotkanie w tym sezonie ligowym. Zespół ze stolicy Katalonii ugości drużynę...