Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Sympatyk Lechii stracił flagę podczas meczu z Rapidem. Według ustaleń “skroili ją”… fani klubu z Gdańska!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 29 lipca 2022, 15:44
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Eryk Lama jeszcze przez długi czas będzie wspominał wyjazd na mecz Ligi Konferencji do Gdańska. Kibic Lechii, który pochodzi z Wielkiej Brytanii, został okradziony przez fanów tego samego klubu.

W przeciwieństwie do meczu z Akademiją Pandev tym razem obyło się bez poważnych incydentów na trybunach gdańskiej Lechii. Klub z Trójmiasta nie podołał jednak rywalom z Wiednia przegrywając 1:2, przez co pożegnał się z rywalizacją w tegorocznej Lidze Konferencji.

Oprócz kolosalnej pomyłki sędziowskiej i przyznania Rapidowi niesłusznie rzutu karnego, w mediach przewija się jeszcze jeden temat dotyczący tego spotkania. Głównym bohaterem okazał się być angielski kibic, który nie ukrywa swojej sympatii do klubu z Gdańska.

Następnym razem przyjadę z lepszą flagą

Eryk Lama zasiadł w sektorze rodzinnym Polsat Plus Arena Gdańsk podczas czwartkowego meczu. Ze sobą miał flagę “International Fans Lechia Gdańsk“, którą postanowił zawiesić nad tunelem dla służb organizacyjnych.

W pewnym momencie flaga zniknęła. Jak się okazało nie zdjął jej właściciel, tylko osoby postronne, które najprawdopodobniej są związane z gdańskim ruchem kibicowskim. Lama jeszcze w trakcie meczu poinformował o tym incydencie.

Na szczęście angielski fan okazał się być bardzo zadowolony z wizyty w Trójmieście. Swoimi wrażeniami podzielił się na Twitterze i jak sam przyznał, następnym razem przyjedzie z innym banerem.

– Dzisiaj byłem po raz pierwszy na meczu Lechii na stadionie w Gdańsku. Poza tym, że ktoś ukradł moją flagę, to było naprawdę przyjemne doświadczenie. Był to udany czas i cieszę się, że widziałem na żywo walkę Lechii w europejskich pucharach. Następnym razem zjawię się z lepszą flagą.

Mimo, że sprawa zakończyła się dobrze, to incydent budzi mieszane uczucia. O ile nieakceptowalne jest rozwieszanie niezidentyfikowanych flag, o tyle zabrakło dobrej woli, aby wyjaśnić tę sprawę w sposób nienarażający się na ośmieszenie.

Źródło: meczyki.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments