Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Gorąco w Danii. Pogoń ZAATAKOWANA po meczu z Brøndby!

Źródło: screenshot YouTube
fot. Twitter
Opublikowane 29 lipca 2022, 10:16
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Spotkanie pomiędzy duńskim Brøndby IF i szczecińską Pogonią zakończyło się blamażem polskiej drużyny 4:0. Oprócz wielu bramek, ciekawych akcji oraz kontrowersyjnych decyzji sędziów, ujrzeliśmy także starcie na trybunach. Było gorąco także po zakończonym meczu.

Szczecinianie licznie zameldowali się na obiekcie 11-krotnych mistrzów Danii. Według różnych szacunków w sektorze gości było ok. 1100 fanów “Portowców” . Forma wyjazdowa zatem była zdecydowanie na plus.

Wynik absolutnie nie odzwierciedlał tego, co działo się na boiksu. Pogoń dłużej była przy piłce i stworzyła więcej klarownych sytuacji. Niestety, polskiej ekipie w przeciwieństwie do gospodarzy zabrakło skuteczności.

Swoje dwa grosze dorzucił też brak systemu VAR i sędziowie niemający możliwości podpowiedzi z wozu. Dwie bramki dla gospodarzy padły z ewidentnej pozycji spalonej, której nie wychwycił asystent głównego arbitra. Pojawia się znowu pytanie, dlaczego VAR nie pojawia się na tym etapie eliminacji?

Wyjazdowe przygody Pogoni

Pod koniec spotkania kiedy boiskowa rywalizacja była już rozstrzygnięta, fani “Portowców” postanowili sforsować ogrodzenie okalające boisko. Najprawdopodobniej chcieli oni odzyskać jedną ze straconych flag, a także “odwdzięczyć się” za zachowanie fanów Brøndby w Szczecinie.

Służby mundurowe, które postanowiły “zaszczycić” sektor przyjezdnych swoją obecnością, z pewnością nie spodziewały się miłego przyjęcia. Fani Pogoni świetnie odparli “odwiedziny” policji oraz ochrony, a następnie wyprosili nieproszonych gości.

Wraz z końcem meczu gorąca atmosfera nie została ostudzona. Kibice “Portowców” zgodnie z planem mieli zaczekać w swoim sektorze, aby otrzymać pozwolenie na opuszczenie obiektu. Służby mundurowe bardzo szybko stwierdziły, że jest bezpiecznie i dały zielone światło na wyjście. Ta decyzja przyczyniła się do starć poza stadionem.

Fani gospodarzy szybko dostrzegli, że Pogoń rozpoczęła swoją ewakuację z trybun przed czasem. Ciągi komunikacyjne nie były obstawione przez policję, więc duńscy kibice wykorzystali moment, aby dać się we znaki przyjezdnym.

Zanim “Portowcy” dotarli do samochodów, w ich kierunku poleciały butelki, kamienie, a także pirotechnika. Pogoń nie pozostała dłużna i próbowała odeprzeć atak. Koniec końców miejscowi byli zmuszeni do odwrotu.

Po nie dłuższej chwili do akcji wkroczyła policja, która za pomocą broni gładkolufowej, gazu łzawiącego i psów opanowała sytuację. Po godzinie starć fani z Polski bez większych strat opuścili okolice stadionu i udali się w podróż powrotną do kraju.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments