(VIDEO) „Lwica” urządza masakrę! Amanda Nunes ponownie podwójną mistrzynią!

Źródło: screenshot Twitter
fot. Twitter
Opublikowane 31 lipca 2022, 07:01
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Walką wieczoru gali UFC 277 był rewanż o pas mistrzyni wagi koguciej. Julianna Pena mierzyła się z tą, której tytuł championki odebrała – Brazylijką Amandą Nunes.

Ciężka była droga Julianny Peni do title shota. Popularna „The Venezuelan Vixen” poświęciła dwa lata na macierzyństwo po porażce z Valentiną Shevchenko, a następnie po wygranej nad Montano musiała uznać wyższość Germaine de Randamie. Po poddaniu Sary McMann w 3. rundzie Amerykanka nawoływała o pojedynek o pas. Później w największym zaskoczeniu ubiegłego roku poddała Amandę Nunes w 2. rundzie na UFC 269.

Brazylijska „Lwica” jest bezsprzecznie uznawana za najlepszą zawodniczkę bez podziału na kategorie wagowe. Nunes do czasu porażki z Peną zanotowała serię 12. kolejnych zwycięstw, kończąc po drodze takie zawodniczki, jak Holly Holm, Cris „Cyborg” Justino, czy legendarną Rondę Rousey. Brazylijka i pierwsza podwójna mistrzyni UFC podchodziła do walki z „Venezuelan Vixen” jako zdecydowana faworytka.

Pena vs. Nunes – przebieg walki

Runda 1

Sporo kazały sobie czekać zawodniczki na pierwszy atak. W końcu Nunes posłała lewy high kick, który wylądował na gardzie przeciwniczki. Brazylijka starał się trafić mistrzynię, ta jednak dobrze trzymała dystans. Wymiana uderzeń, obie fighterki celne. Podchodzi Pena, Nunes trafia ją prawym sierpem w tył głowy. Pretendentka dobrze się porusza, stara się wczuć w ataki „Venezuelan Vixen”, która nie trafia z kolejnymi atakami. „Lwica” mądrze się zachowuje nie rzucając się na championkę, trafia ją mocnym prawym hakiem, gdy ta się zbliża! Atakuje championka i trafia. Szuka zaraz potężnego prawego, ale dochodzą dopiero proste po nim. Nunes szuka sprowadzenia, a zaraz wyprowadza niezły krótki lewy sierp.

Runda 2

Szachowanie pozycją od początku, Pena próbuje atakować, trafia ją Brazylijka mocnym prawym sierpem! Był nokdaun, ale nie idzie w parter pretendentka. Skraca dystans mistrzyni, Nunes dobrze unika ataków championki i zaraz ponownie trafia Penę! Ląduje na deskach Amerykanka, sędzia wraca walkę do stójki. Julianna Pena atakuje, trafia serią, ale też obrywa w kontrze! Amanda Nunes przyjmuje kilka ciosów, ewidentnie szykuje jednak skończenie. Pena wyprowadza jednak kolejne ciosy. Brazylijka unika serii Amerykanki i trafia ją, raz jeszcze nokdaunując! Szuka skończenia prawym sierpem pretendentka, ale nie trafia. W międzyczasie Pena trafia, choć ta runda i tak idzie na korzyść Nunes.

Runda 3

Skoncentrowana Pena, Nunes atakuje obrotowym łokciem! Zgasiła to jednak mistrzyni. Próba klinczu mistrzyni, łatwo obraca ją Brazylijka. Amerykanka rusza z szarżą, Amanda Nunes przyjmuje ciosy i nie kontruje. Obala mistrzynię „Lwica” i atakuje łokciem na głowę. Pracuje z dołu Pena, szuka trójkąta nogami. Brazylijka spycha biodra przeciwniczki i atakuje łokciami rozcinając twarz championki. Ta szukała balachy, ale była daleka od sukcesu. W ostatnich sekundach rywalki zasypały się jeszcze ciosami.

Runda 4

Atakuje Pena, od razu obala ją pretendentka. Skręca się Brazylijka przy próbie balachy i wypłaca bardzo mocny prawy z góry. Amerykanka uparcie szuka poddania na byłej mistrzyni, ta z łatwością unika poddań i trafia z góry. Zakłada dźwignię na łokieć „Venezuelan Vixen”, ale Nunes unika tarapatów! Wraca do dominującej pozycji „Lwica” i dociska przeciwniczkę do siatki. Mocne łokcie ze strony Nunes, Pena szuka poddania i wracają do stójki zawodniczki. Amanda Nunes nie rzuca się na championkę i sprowadza ją zaraz na plecy. Powrót do stójki i atak Julianny Peni zakończony kolejnym sprowadzeniem „Lwicy”!

Runda 5

Obie fighterki z dużym szacunkiem do siebie. Pena stara się atakować na głowę, Nunes obala ją za obie nogi. Pena szukała trójkąta nogami, Nunes poszukała poddania gilotyną! Wracają na nogi zawodniczki, a za moment „Lwica” ponownie obala mistrzynię. Pozycja boczna Brazylijki, która wyprowadza krótkie ciosy. Zachodzi za plecy Brazylijka, oponentka szybko wraca do poprzedniej pozycji. Tam Nunes wyprowadza kolejne łokcie. „Lwica” atakuje mocnymi łokciami, wraca na nogi i spuszcza potężną bombę na mistrzynię. Wraca do parteru, zajmuje plecy i szuka naciskówki! Wytrzymuje Amerykanka, ale niedługo po tym słyszymy ostatnią syrenę!

Oficjalny wynik: Amanda Nunes wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO