Czwartek, 28 Marca, 2024

(VIDEO) Piłkarz RB Lipsk oszukał gracza Bayernu. Takiej sytuacji jeszcze nie było!

Źródło: screenshot YouTube
Opublikowane 31 lipca 2022, 21:09
przez Maciek Ściłba
0
0

W meczu superpucharu Niemiec pomiędzy RB Lipsk i Bayernem Monachium lepsi okazali się Bawarczycy, którzy po szalonym spotkaniu triumfowali 3:5. Internetowym viralem stała się akcja, w której Dani Olmo oszukał Lucasa Hernandeza.

Po pierwszej połowie wydawało się, że była drużyna Roberta Lewandowskiego ma zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Pewne prowadzenie 3:0 nie zwiastowało żadnej żadnej katastrofy.

Podopieczni Domenico Tedesco obudzili się w drugiej części gry. W ostatniej minucie regulaminowego czasu bramkę kontaktową strzelił Dani Olmo i Bayern prowadząc “tylko” 3:4 niemal do końcowego gwizdka drżał o wynik tego pojedynku. Ostatecznie w 98 minucie rezultat ustalił Leroy Sane.

Sprytny Dani Olmo

Samo spotkanie choć obfitowało w bramki, to zostało przyćmione przez kuriozalną sytuację z końcówki meczu. Bawarczycy wybili piłkę na aut, ponieważ problemy zdrowotne miał Alphonso Davies.

Gracze z czerwonym bykiem w logo zachowali się fair play oddając piłkę po wykonaniu stałego fragmentu gry. Strzelec ostatniej bramki dla Lipska, Dani Olmo postanowił nie wybijać futbolówki na aut, tylko odprowadził ją w kierunku linii bocznej i pozostawił graczom Bayernu.

Jak się okazało, piłka nie przekroczyła linii całym obwodem. Sędzia boczny jeszcze się upewnił, zanim do leżącej futbolówki podbiegł Lucas Hernandez. Obrońca drużyny Juliana Nagelsmanna pewnym chwytem wziął piłkę w ręce. Arbiter liniowy od razu pokazał, że w tej sytuacji należy się rzut wolny piłkarzom RB Lipsk.

To zagranie można zaliczyć do jednego z najsprytniejszych w dziejach światowego futbolu. Olmo postąpił fair play, ponieważ odsunął się od futbolówki, jasno dając sygnał oddania jej rywalom.

Lucas Hernandez natomiast będzie miał nauczkę. Nie upewnił się, czy jego drużynie został przyznany aut. Olmo okazał się o wiele sprytniejszy w tej sytuacji. Zawodnik Bayernu może mówić o dużym szczęściu, ponieważ rzut wolny nie został zamieniony na wyrównującego gola dla rywali.

Źródło: gazeta.pl