Wtorek, 27 Lutego, 2024

(VIDEO) FANTASTYCZNA akcja Legii Warszawa. Piękny hołd dla Powstańców!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 1 sierpnia 2022, 14:46
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

1 sierpnia 2022 mija 78 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. Stołeczny klub we wzruszający i nieszablonowy sposób postanowił, oddać hołd bohaterom tamtych wydarzeń.

Legia Warszawa pomimo gry w kratkę na przestrzeni ostatnich lat, nadal jest topowym klubem, w kwestiach wizerunkowych. „Wojskowi” jak zwykle nie zapominają o mieszkańcach Warszawy, którzy oddali życie za wolność podczas II wojny światowej. W tym roku postanowiono uczcić pamięć bohaterów w wyjątkowy sposób.

Aby przypomnieć o tamtych tragicznych wydarzeniach stworzono minutowy klip przedstawiający trójkę młodych osób. Każda z nich przedstawia swoją krótką biografię oraz informację, w jakim wieku poległa podczas trwającego powstania. Znakomita forma i brak przerostu treści zapada w pamięci każdego oglądającego.

Bramkarz Legii zagrał jednego z bohaterów

Jedną z osób, które wzięły udział w tej akcji jest 19-letni golkiper Legii, Kacper Tobiasz. Wcielił się on w rolę Jana Romockiego, ps. Bonawentura. Maturzysta, podharcmistrz, młody poeta oraz podporucznik Armii Krajowej był rówieśnikiem młodego bramkarza „Wojskowych” , kiedy w osiemnastym dniu walki o wolność stolicy zginał w nalocie bombowym na szpital przy ul. Miodowej 23.

Oprócz niego przybliżono historie 15-letniej sanitariuszki i gimnazjalistki, Barbary Dominiak, a także młodziutkiego, bo zaledwie 10-letniego ucznia szkoły podstawowej Jędrusia Szwajkerta. Wszyscy bohatersko polegli w czasie Powstania Warszawskiego.

Film został zwieńczony cytatem z „Elegii o chłopcu polskim” autorstwa Kamila Baczyńskiego. „Czy to była kula, synku, czy to serce pękło?” to także nazwa powstałego klipu.

Legii Warszawa należą się ogromne brawa za tę akcję. Pamiętajmy o Powstańcach Warszawskich dziś, o godz. 17:00. W wielu miastach Polski zawyją syreny, aby przypomnieć o „Godzinie W”, która rozpoczęła patriotyczny zryw. Nie zapominajmy o bohaterach, którzy polegli w walce z okupantem.

Źródło: Interia.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments