Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Wiemy z kim nasza reprezentacja zagra przed mundialem! TOPOWY zespół!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 2 sierpnia 2022, 17:16
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Czesław Michniewicz potwierdził, kto będzie rywalem reprezentacji Polski przed wylotem na mundial do Kataru. Kilka dni przed podróżą na Bliski Wschód do Warszawy na PGE Narodowy zawita jedna z najsilniejszych południowoamerykańskich drużyn.

Generalnym testem będzie spotkanie z drużyną Chile. Będzie to także ostatnia okazja, aby ocenić formę podopiecznych Czesława Michniewicza przed rozpoczynającym się kilka dni później mundialem w Katarze.

Początkowo spekulowano, że rywalem naszej reprezentacji mają być 5-krotni mistrzowie świata, Brazylijczycy. Ostatecznie zadecydowano, że do stolicy zawitają zwycięzcy Copa America z 2015 i 2016 roku.

Brakuje gwiazd światowego futbolu

Reprezentacja Chile przez 6 ostatnich lat nie odniosła znaczącego sukcesu. Po tym jak ostatni raz triumfowała w południowoamerykańskim czempionacie, dwukrotnie w 2018 i 2022 nie awansowała na mistrzostwa świata. W 2021 roku nie znalazła się również w strefie medalowej kontynentalnego turnieju.

Jeszcze kilka lat temu o sile kadry stanowiły gwiazdy światowego formatu. Alexis Sanchez i Arturo Vidal byli wspierani przez takich solidnych graczy jak Gary Medel, Claudio Bravo czy Eduardo Vargas. Po zmianie pokoleniowej brakuje piłkarzy, którzy występowaliby w najlepszych klubach świata.

Nie ma jeszcze oficjalnej daty spotkania pomiędzy Polską i Chile. Informację bardzo ogólnikowo przekazał selekcjoner Czesław Michniewicz podczas akcji “Lato w Mieście”, organizowanej przez KTS Weszło. Resztę szczegółów niebawem powinien podać Polski Związek Piłki Nożnej.

Przypomnijmy, że nasza reprezentacja po raz ostatni mierzyła się z Chilijczykami przed mundialem w 2018 roku. Mecz rozgrywany na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu zakończył się wynikiem 2:2. Bramki dla naszej kadry strzelali wówczas Robert Lewandowski i Piotr Zieliński.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments