(ZDJĘCIA) KOMPROMITACJA Polonii Warszawa. Upokorzyli własnych fanów?

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 2 sierpnia 2022, 10:29
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Polonia Warszawa po raz ostatni grała na szczeblu centralnym w sezonie 2016/2017. W maju po wywalczeniu awansu „Czarne Koszule” hucznie świętowały powrót na trzeci poziom rozgrywkowy. Pierwszy domowy mecz tego sezonu ze Stomilem Olsztyn nie będzie jednak dobrze zapamiętany.

Mecz z olsztyńskim klubem był drugim rozegranym spotkaniem Polonii w tym sezonie ligowym. Wcześniej stołeczny klub poprosił o przełożenie pojedynku pierwszej kolejki z KKS Kalisz na 14 września (uzyskano akceptację PZPN), oraz zmierzył się na wyjeździe z Pogonią Siedlce. Ostatecznie porażka 1:2 sprawiła, że „Czarne Koszule” na pierwsze punkty musiały czekać do trzeciej rundy ligowej.

Ostatecznie mecz Polonii Warszawa ze Stomilem Olsztyn zakończył się wynikiem 1:1 i podziałem punktów. Mało kto jednak mówi o boiskowych wydarzeniach. W mediach bryluje temat dotyczący sytuacji, która miała miejsce na trybunach stadionu przy ul. Konwiktorskiej.

Władze Polonii bez wyobraźni

Podczas trwania spotkania, sekretarz Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, Tomasz Flakowski napisał na swoim twitterowym profilu o tym, że klub z Warszawy zgłosił imprezę na 2,5 tys. osób. Konsekwencją takiego stanu rzeczy było to, że tłumy kibiców nie zostały wpuszczone na stadion.

Jak dodał działacz kibice, którzy ostatecznie dostali się na obiekt po 5 minutach protestu opuścili trybuny. Przez resztę meczu zdecydowana większość miejsc na stadionie świeciła pustkami. Warto zaznaczyć, że spotkanie pomiędzy Polonią i Stomilem, traktowane było jako hit. Oba kluby mają ogromny bagaż historyczny, a ich rywalizacja sięga lat 70. ubiegłego wieku.

Sama decyzja władz stołecznego zespołu była ogromnym zaskoczeniem. Na mniej elektryzujące spotkania w niższej lidze potrafiło kupić bilety nawet 6 tys. osób. Zgłoszenie imprezy na 2,5 tys. kibiców w pierwszym meczu domowym na szczeblu drugoligowym pokazało, że komuś zdecydowanie zabrakło wyobraźni.

Z pewnością włodarze Polonii wezmą sobie tę lekcję wynikającą z opisanej sytuacji do serca i nie pozwolą na kolejną kompromitację. Niestety, mleko się rozlało a ogromny niesmak pozostał.

Źródło: Sport.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments