Sobota, 13 Kwietnia, 2024

HIT w PKO Ekstraklasie! Raków kupił jednego z najlepszych piłkarzy ligi

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 3 sierpnia 2022, 16:01
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Raków Częstochowa dopiął swego. Nowym piłkarzem drużyny spod Jasnej Góry został właśnie pomocnik Górnika Zabrze, Bartosz Nowak. Wiemy już, że padnie jeden z rekordów.

O zmianie klubu przez Bartosza Nowaka mówiono już od pewnego czasu. Zawodnik był bacznie obserwowany przez częstochowian szukających opcji do wzmocnienia formacji drugiej linii. Po kilku tygodniach negocjacji udało się osiągnąć pełne porozumienie i poinformowano o podpisaniu kontraktu.

Raków Częstochowa nie był jedynym potencjalnym kierunkiem dla tego piłkarza. Jego sylwetce bacznie przyglądał się również chorwacki Hajduk Split. Ostatecznie jednak Nowak postanowił nie zmieniać ligi.

Raków nigdy nie zapłacić więcej za Polaka

Transfer pomocnika Górnika Zabrze pod Jasną Górę jest jedną z najgłośniejszych transakcji w PKO Ekstraklasie podczas tegorocznego, letniego okienka transferowego. Jak donosił Tomasz Włodarczyk, jeden z lepiej poinformowanych polskich dziennikarzy, kwota transakcji zamknie się w 400 tys. euro. Będzie to najwyższa suma wydana przez Raków za polskiego zawodnika.

Górnik wiedział, że bardzo ciężko będzie zatrzymać Bartosza Nowaka. Umowa zawodnika wygasała z końcem czerwca 2023 roku. Gdyby nie sprzedano go teraz, wówczas za rok mógłby on odejść całkowicie za darmo.

W przeszłości Raków zapłacił więcej tylko za Deiana Sorescu (800 tys. euro), Bogdana Racovitana (600 tys.) oraz Fabio Sturgeona (400 tys. euro). Najdroższym Polakiem, który dołączył do zespołu spod Jasnej Góry był dotychczas Iwo Kaczmarski (350 tys. euro).

Według doniesień medialnych Bartosz Nowak nie wystąpi w najbliższym meczu ligowym Rakowa. Częstochowianie jadą do Zabrza, aby zmierzyć się z była drużyną swojego najnowszego nabytku.

Źródło: Sport.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments