Sobota, 18 Maja, 2024

Mistrzostwa świata rozpoczną się WCZEŚNIEJ niż planowano! FIFA uległa gospodarzom

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 10 sierpnia 2022, 13:50
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Do mistrzostw świata w piłce nożnej rozgrywanych w Katarze pozostały nieco ponad 3 miesiące. Jeszcze we wtorek wydawało się, że spotkaniem otwarcia będzie mecz Senegalu z Holandią. W środę FIFA miała zmienić tę decyzję.

Według opublikowanego terminarza pierwsze spotkanie tegorocznego mundialu było zaplanowane na poniedziałek, 21 listopada o godz. 11:00 czasu polskiego. O tej porze mistrzowie Afryki mieli rozpocząć swój pojedynek z popularnymi “Oranje“.

Termin tego meczu nie ulegnie zmianie. FIFA twierdzi chce podtrzymać tradycję kontynuowaną od 2006 roku. Podczas mundialu rozgrywanego w Niemczech w meczu otwarcia po raz pierwszy od 1994 zmierzyli się gospodarze turnieju. Oznacza to, że przeniesieniu ulegnie spotkanie Kataru z Ekwadorem. Nieoficjalnie mówi się, że Katarczycy chcą zwiększyć zainteresowanie tym starciem.

FIFA twierdzi, że ważniejsza jest tradycja

W pierwotnej wersji terminarza, tuż po rozlosowaniu grup właśnie ten pojedynek miał być meczem otwarcia. FIFA jednak zmieniła zdanie z dwóch powodów. Po pierwsze – starcie z udziałem tych dwóch drużyn jest dla przeciętnego kibica niezbyt interesujące. O wiele większe zainteresowanie i prestiż wzbudza spotkanie Senegalu z Holandią.

Po drugie – data i godzina. Mecz w poniedziałek o godz. 11:00 czasu środkowoeuropejskiego będzie miał o wiele niższą widownię. Ludzie o tej porze są zazwyczaj w pracy, lub mają inne zajęcia. Dlatego też pojedynek gospodarzy po pierwszych zmianach przesunięto z 11:00 na 17:00.

Jak podaje agencja AFP, FIFA ostatecznie zadecydowała, że reprezentacja Kataru powinna otworzyć mistrzostwa na swojej ziemi. Spotkanie z Ekwadorem ma zostać rozegrany dzień wcześniej niż pierwotnie planowano, w niedzielę 20 listopada o godz. 19:00.

Jeżeli informacja się potwierdzi, to będzie pierwszy taki przypadek od mistrzostw świata 2002 rozgrywanych w Korei i Japonii. Wówczas w meczu otwarcia mierzyli się obrońcy tytułu, czyli reprezentacja Francji, a spotkanie zostało rozegrane dzień przed właściwym startem turnieju. W pamiętnym starciu “Trójkolorowi” polegli sensacyjnie z debiutującym Senegalem, po trafieniu nieżyjącego już Papa Bouba Diopa.

Źródło: Onet.pl / AFP

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments