Niedziela, 23 Czerwca, 2024

Barcelona oficjalnie uruchomiła czwartą dźwignię finansową i WALCZY z czasem

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 12 sierpnia 2022, 15:34
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

FC Barcelona już jutro, w sobotę 13 sierpnia o godz. 21:00 rozegra pierwsze spotkanie w tym sezonie ligowym. Zespół ze stolicy Katalonii ugości drużynę Rayo Vallecano i z ogromnym prawdopodobieństwem przystąpi do tego meczu osłabiony.

Kilka dni temu wspominaliśmy o tym, jak dokładnie wyglądają mechanizmy, dzięki którym “Blaugrana” zdobywa potrzebne środki. Do tej pory uruchomiono już trzy tzw. dźwignie finansowe. Oficjalne potwierdzenie uruchomienia czwartej z nich nadeszło w piątek 12 sierpnia. Klub sprzedał 24,5% praw do Barca Studios firmie Orpheus Media za 100 mln euro.

Oferta od Orpheus Media pojawiła się dosłownie w przeciągu ostatnich kilkunastu godzin. Udziały pierwotnie miały trafić do GDA Luma, lecz zmiana warunków spowodowała zablokowanie transakcji. Władze Barcelony szybko znalazły jednak podmiot, który był zainteresowany inwestycją.

Jest szansa na zarejestrowanie wszystkich, ale…

“Catalunya Radio” twierdzi, że istnieją spore szanse, na zarejestrowanie wszystkich nowych graczy jeszcze przed nadchodzącym pojedynkiem. Oprócz wspomnianej dźwigni, potrzebna będzie jeszcze obniżka pensji przez Gerarda Pique.

Źródła potwierdzają, że władze La Liga są obecnie w trakcie analizy dokumentów dostarczonych przez FC Barcelonę. Nie wiadomo jednak, kiedy klub otrzyma odpowiedź od działaczy. Eksperci i audytorzy mogą potrzebować więcej czasu, aby potwierdzić, że nie ma żadnych nieprawidłowości związanych z otrzymanymi gwarancjami finansowymi.

Jeżeli audytorom z La Liga uda się jeszcze dziś wszystko przeanalizować i dadzą zielone światło, to jest szansa, że uda się zarejestrować wszystkich nowych piłkarzy wraz z Dembele i Sergio Roberto.

Według dziennikarza, Adrii Albetsa klub ma już przygotowany nowy kontrakt dla Pique, który ma być parafowany przez zawodnika jeszcze dziś. Czy tak się stanie? Jest to uzależnione od akceptacji przedstawionego planu finansowego.

Źródło: fcbarca.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments