Sobota, 18 Maja, 2024

Dana White zaskakuje w debacie na temat najlepszego zawodnika! “Cokolwiek o nim nie uważacie…” (VIDEO)

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 12 sierpnia 2022, 12:02
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Temat najlepszego fightera wszech czasów powraca jak bumerang. Dana White zabrał głos w sprawie Khabiba Nurmagomedova w tej dyskusji.

Khabib Nurmagomedov nie zaznał smaku porażki przez całą karierę, a na palcach jednej ręki można zliczyć rundy, które przegrane rundy w jego wykonaniu. Dagestański “Orzeł” odszedł ze sportu jako niekwestionowany mistrz wagi lekkiej tuż po tym, jak poddał Justina Gaethje na UFC 254.

Nurmagomedov to jedno z nazwisk, które zdecydowanie najczęściej pojawia się w dyskusji o najlepszym zawodniku wszechczasów. Tuż obok niego stawia się chociażby Jona Jonesa, który demolował każdego przeciwnika, z którym się mierzył. “Bones” ma co prawda jedną porażkę w swoim rekordzie, ale doznał jej po swoim błędzie wyprowadzając nielegalne łokcie na głowę oponenta.

Dana White nie uważa Khabiba za najlepszego fightera

Dana White odpowiadał ostatnio w GQ Sports na pytania fanów, a jedno z nich było dokładnie sprecyzowane: Czy Khabiba Nurmagomedova można uważać za najlepszego zawodnika wszechczasów UFC? Prezydent największej federacji MMA na świecie uważa, że nie.

– To bardzo trudny temat… Oczywiście, posiada niezwykły talent, sami wiecie. Kto wie, co jeszcze mógł osiągnąć…?

– Ale odszedł za szybko. Jon Jones prawdopodobnie zawalczy w wadze ciężkiej jeszcze w tym roku. Cokolwiek o nim nie uważacie, ciężko nie nazwać go G.O.A.T.-em.

Ogromny wpływ na odbiór Jona Jonesa mają jego wybryki poza klatką. Amerykanin wielokrotnie wpadał w konflikt z prawem, a to przez potrącenie ciężarnej kobiety i ucieczkę z miejsca zdarzenia, a to przez rzekome pobicie parterki. Nie można też nie wspomnieć o wpadkach “Bonesa” na testach antydopingowych.

“The Eagle” odszedł ze startów w MMA z rekordem 29-0. W kolejnych miesiącach po ostatnim zwycięstwie sporo mówiło się o tym, że Dana White namawia Dagestańczyka na powrót i stoczenie ostatniej walki, która by ewentualnie zaokrągliła ilość wygranych.

– Wierzcie, naprawdę próbowałem ściągnąć Khabiba z emerytury. Zobaczymy, co się stanie w następnych kilku latach, ale wydaje mi się, że odszedł w swoim najlepszym momencie. Przypomnijcie sobie, co zrobił Justinowi Gaethje, tuż przed emeryturą.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO