Sobota, 22 Czerwca, 2024

Niespodziewany zwrot w sprawie Tysona Fury’ego! “Miałem piękną rozmowę z Tysonem. Potwierdził, że…”

Fot. YouTube
Opublikowane 14 sierpnia 2022, 10:07
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o powrocie Tysona Fury’ego na ring. Niestety pięściarz rozmyślił się i definitywnie zakończył zawodową karierę.

“Gypsy King” w ostatnim starciu pokonał Dilliana Whyte’a, po czym ogłosił, że przechodzi na emeryturę i będzie toczył pojedynki pokazowe. Najwięksi na świecie promotorzy zapewniali, że prędzej czy później ponownie zobaczymy go w ringu.

Mimo że Fury zapewniał, iż nie ma szans na powrót lub będzie musiał dostać za walkę pół miliarda dolarów, lub euro, to w ostatnich tygodniach kilkukrotnie pojawia się informacja o jego kolejnej walce. Najpierw umówił się na starcie pokazowe z Hafthorem Bjornssonem.

Zwrot w sprawie Tysona Fury’ego

Następnie chciał stoczyć trzeci pojedynek z Dereckiem Chisorą. W social mediach atakował byłego rywala i prowokując, chciał przekonać go do podpisania kontraktu na walkę, która miała odbyć się jeszcze w tym roku. Niestety do pojedynku nie dojdzie, gdyż Fury zdecydował się ostatecznie zakończyć karierę.

– [Transkrypcja bokser.org] Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przez te wszystkie lata mieli wkład i wpływ na moją karierę. Po długich i trudnych rozmowach postanowiłem w dniu trzydziestych czwartych urodzin odejść i powiedzieć “szczęśliwej podróży” – przekazał Tyson Fury.

Już wcześniej “Gypsy King” kilkukrotnie kończył karierę, jednak tym razem Brytyjczyk zwakował pas The Ring oraz skontaktował się z prezydentem federacji WBC. Mauricio Sulaimanem za pośrednictwem social mediów potwierdził, że Fury przeszedł na emeryturę:

– Miałem piękną rozmowę z Tysonem w dniu jego urodzin. Potwierdził mi podczas tej rozmowy, że kończy karierę i odchodzi, zabezpieczony finansowo i z piękną rodziną. To spełnienie marzeń każdego zawodnika, odejść jako mistrz. Życzę Tysonowi i jego rodzinie wszystkiego, co najlepsze.

Źródło: bokser.org

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments