Maciej Rybus SZCZERZE o wyborze Grzegorza Krychowiaka: „Nie rozumiem go…”

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 16 sierpnia 2022, 10:29
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Jeszcze w latach 2018-2021 Maciej Rybus i Grzegorz Krychowiak wspólnie reprezentowali barwy Lokomotiw Moskwa. Ostatnie miesiące spowodowały, że obaj stanęli przed trudnymi wyborami. Teraz jeden z zawodników komentuje decyzję drugiego z nich.

Agresja zbrojna Rosji na Ukrainę mocno zmieniła piłkarski świat. Drużyny z kraju, który zdecydował się na napaść, zostały wykluczone z europejskich pucharów. Reprezentacje „Sbornej” zostały zawieszone w prawach FIFA i UEFA, a piłkarze, którzy postanowili pozostać w putinowskim państwie, pogodzili się z faktem, że selekcjonerzy kadr narodowych mogą pominąć ich przy powołaniach na nadchodzący mundial.

Wśród polskich zawodników, który zdecydowali się na opuszczenie Rosji są m.in. Sebastian Szymański, Rafał Augustyniak i Grzegorz Krychowiak. Odmienną decyzję podjął Maciej Rybus. Lewy obrońca i były gracz Legii Warszawa głównie ze względu na swoją rodzinę, postanowił pozostać w dotychczasowej lidze.

Z deszczu pod rynnę?

Grzegorz Krychowiak ostatecznie zamienił Rosję na… Arabię Saudyjską. W lipcu został graczem Asz-Szabab Rijad. Dzięki grze w tej lidze zainkasuje za sezon ponad 3 mln euro. Ruch byłego piłkarza Sevilli skrytykowali obrońcy praw człowieka, którzy podkreślili, że zamienił on jedno państwo łamiące prawa człowieka, na inne, którego ten problem też dotyczy.

Również Czesław Michniewicz nie był zbyt entuzjastyczny, kiedy dowiedział się o decyzji jednego ze swoich kadrowiczów. Wprost podkreślił, że gra w Arabii Saudyjskiej może być dla Krychowiaka mocnym utrudnieniem w wywalczeniu przepustki na wyjazd do Kataru.

Nie tak dawno portal „MatchTV.ru” postanowił przytoczyć słowa prawdopodobnie ostatniego polskiego gracza, który postanowił nie opuszczać Rosji. Maciej Rybus stwierdził, że decyzja jego kolegi o tym, aby wybrać zespół z Półwyspu Arabskiego jest dla niego totalnie niezrozumiała.

– Jesteśmy z Grześkiem w stałym kontakcie, to mój przyjaciel. Graliśmy razem dla Lokomotiwu, reprezentacji i młodzieżówki. Ja go wspieram, a on mnie. Nie widziałem jego wywiadu. Nie pytałem, dlaczego akurat Arabia Saudyjska. Pewnie były jakieś opcje z Europy, ale on wybrał tę drogę. Nie bardzo go rozumiem, ale nie chcę o tym mówić.

Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem decyzji podjętej przez Grzegorza Krychowiaka są aspekty finansowe. Żaden europejski zespół, który latem był zainteresowany jego sprowadzeniem, nie był skłonny wyłożyć takich pieniędzy na jego pensję, oprócz zespołu z Arabii Saudyjskiej.

Należy pamiętać, że 32-letni defensywny pomocnik szczyt swojej kariery ma już dawno za sobą. Największe swoje sukcesy odnosił 6-7 lat temu, kiedy z ówczesnym klubem, Sevillą dwukrotnie wygrywał Ligę Europy, a z reprezentacją Polski docierał do ćwierćfinału EURO 2016.

Źródło: Sport.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments