Daniel Rutkowski wygrywa krwawą walkę na KSW 73! Pewne zwycięstwo Polaka

Opublikowane 20 sierpnia 2022, 22:44
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Niestety nie zobaczyliśmy wyczekiwanego przez kibiców starcia pomiędzy Danielem Rutkowskim i Lom-Alim Eskievem. Rywala Polaka musiał zastąpić fighter z Brazylii, który zdecydował się na starcie kilka dni przed galą.

Na ostatniej prostej przed galą KSW 73 Lom-Ali Eskiev musiał wycofać się z pojedynku z Danielem Rutkowskim (13-3 1NC, 7 KO, 1 Sub) z powodu choroby. W miejsce reprezentanta UFD Gym wszedł doświadczony Brazylijczyk Reginaldo Vieira (15-6, 11 Sub). Z karty walk z tego samego powodu wypadło również starcie Adama Soldaeva.

Reginaldo Vieira walczy w MMA od roku 2009. Jest zwycięzcą popularnego programu The Ultimate Fighter Brazil, dzięki któremu dostał się i rywalizował w organizacji UFC. Vieira świetnie czuje się w parterze, gdzie najczęściej kończy swoich rywali. Jedenaście razy w karierze wygrywał przez poddanie, a jego ulubioną techniką kończącą jest duszenie gilotynowe. Aż siedem pojedynków zakończył w taki właśnie sposób.

Daniel Rutkowski to były pretendent do tytułu mistrzowskiego wagi piórkowej KSW. W marcu tego roku podczas gali KSW 68 zmierzył się z czempionem, Salahdine’em Parnasse’em, ale musiał uznać jego wyższość w klatce. Przegrana ta przerwała niesamowitą serię 14 walk bez porażki w wykonaniu popularnego „Rutka”. Radomianin jest byłym mistrzem organizacji FEN oraz Babilon MMA. W debiucie dla KSW pokonał Filipa Pejicia jednym z najbardziej widowiskowych nokautów 2021 roku w Polsce.

RELACJA

Runda 1:

Pierwszy do przodu dwoma mocnymi ciosami ruszył Reginaldo Vieira. Rutek zaczął wywierać presji i przestrzelonym ciosie Brazylijczyka nasz rodak świetnie obalił rywala. Rutkowski w parterze kontrolował swojego przeciwnika, gdzie zadawał krótkie ciosy. Reginaldo udało się wrócić do stójki. Vieira był celniejszy w stójce, co utrudniało to prace naszemu rodakowi.  Podczas jednej z wymian Daniel trafił mocny sierp w korpus. Następnie Vieira obalił Polaka, który ten bardzo szybko wstał. W ostatnich sekundach już nie doszło do niczego interesującego.

Runda 2:

Tym razem to Rutek rozpoczął walkę od krótkiego lewego sierpa, po którym poszedł po świetne obalenie. Jadnak dość szybko walka wróciła do stójki, gdzie doszło do kilku świetnych wymian. Po jednej z nich Polak znowu obalił rywala. W parterze dobrze kontrolował rywala szukając możliwości do zadania krótkich ciosów. Vieira był czujny i nie dawał sobie zrobić dużej krzywdy. Do końca rundy Daniel cały czas kontrolował swojego przeciwnika, kąsając go mocnymi ciosami. 

Runda 3:

Znowu od ciosów rozpoczął Rutek. Jednak tym razem obaj szukali dystansu. Vieira był zdecydowanie wolniejszy, przez co już nie był tak groźny jak w poprzednich odsłonach. Daniel na rozerwaniu klinczu świetną serią z ciosami sierpowymi. Następnie Polak obalił Brazylijczyka. W parterze po raz kolejny zaczął umęczać swojego przeciwnika krótkimi ciosami. Rutek dokładał do swojej pracy krótkie łokcie , które pogłębiały rozcięcia na twarzy Reginaldo. Do końca rundy Polak kontynuował swoją umęczającą pracę w parterze.

Daniel Rutkowski pokonał przez decyzję sędziowską Reginaldo Vieirę

Karta walk KSW 73

Walka wieczoru:

  • Arkadiusz Wrzosek (0-0) – Tomasz Sarara (1-0, 1 KO)

Karta główna:

  • Daniel Rutkowski (13-3, 7 KO, 1 Sub) – Reginaldo Vieira (15-6, 11 Sub)
  • Radosław Paczuski (4-0, 3 KO) – Jason Radcliffe (17-9, 11 KO, 4 Sub)
  • Karolina Owczarz (4-2, 2 Sub) – Natalia Baczyńska (6-2, 1 KO)
  • Ion Surdu (11-3, 8 KO, 1 Sub) – Krystian Bielski (8-4, 3 KO, 1 Sub)
  • Damian Piwowarczyk (5-1, 1 KO, 3 Sub) – Bohdan Gnidko (7-0, 4 KO, 3 Sub)
  • Borys Borkowski (4-1, 3 KO) – Dominik Humburger (3-0, 3 KO)
  • Patryk Likus (2-0, 1 KO) – Pascal Hintzen (7-1, 5 Sub)
  • Miłosz Melchert (2-0, 2 KO) – Carl McNally (1-0, 1 Sub)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO