Niedziela, 23 Czerwca, 2024

Krystian Bielski brutalnie rozbija Iona Surdu! Fantastyczny debiut w KSW!

Opublikowane 20 sierpnia 2022, 21:07
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Na karcie walk KSW 73 krótko przed walką doszło do sporych zmian. Ostatecznie Krystian Bielski zdecydował się wziąć walkę w zastępstwo i zmierzyć z Ionem Surdu.

Ion Surdu ma za sobą trzeci pojedynek w organizacji KSW. Do jego debiutu w okrągłej klatce doszło w październiku roku 2020. Wówczas pochodzący z Mołdawii zawodnik zmierzył się z Tomaszem Romanowski i przegrał z nim na punkty. Kolejny pojedynek Surdu w KSW ułożył się zdecydowanie bardziej po jego myśli. Podczas KSW 60 Ion spotkał się w klatce z Kacprem Koziorzębskim, którego znokautował już w pierwszej rundzie.

Mołdawianin słynie ze swoich stójkowych umiejętności, a nokaut na Koziorzębskim nie był pierwszym w jego wykonaniu. Do tej pory Mołdawianin już osiem razy kończył w taki sposób swoich rywali. Osiem razy wygrywał również już w pierwszej rundzie starcia. Przed wejściem do KSW Ion miał na swoim koncie dwanaście stoczonych pojedynków, z których dziesięć zakończyło się jego zwycięstwami.

W ostatnich latach Krystian Bielski był związany z organizacją FEN, w której zdobył cztery wygrane, w tym trzy przez nokaut. Pochodzący z Mławy zawodnik trenuje na co dzień w klubie Arrachion Olsztyn, gdzie jest sparingpartnerem między innymi Mameda Khalidova. Podopieczny Pawła Derlacza i Szymona Bońkowskiego ma na swoim koncie dwanaście zawodowych pojedynków. Poza FEN bił się do tej pory dla takich marek jak Celtic Gladiator, ACA czy Dragon Fight Night.

RELACJA

Runda 1:

Od wywierania presji zaczął Surdu okopując nogę rywala. Bielski również szedł do przodu, gdzie na chwilę zamknął rywala pod siatką. Obaj panowie szli na ostre i twarde wymianę, które inicjował Bielski. Ion Surdu świetnie pracował z kontry i zadał tak kilka celnych uderzeń. W pewnym momencie Surdu obalił rywala, ale walka szybko wróciła do stójki. Krysitan trafia potężnym prawy, ale tym samy ciosem oddaje jego rywal. Bielski znów zamknął rywala pod siatką, ale w odpowiedzi Ion ruszył do przodu z mocną szarżą. Na minutę przed końcem walki Ion był dużo celniejszy. W końcówce obaj wymieniali pojedyńcze mocne uderzenia.

Runda 2:

Ponownie od niskiego kopnięcia rundę rozpoczął Surdu. Ion zaczął pracować Ion, polując na kontry. Bielski cały czas wywiera presję i stara się zamykać rywala pod siatką. Po jednej z takich akcji Krystian wybronił  obalenia rywala. Po jednej z akcji stójkowych Bielskiego Surdu osunął się na matę, gdzie po wielu celnych ciosach sedzią przerwał to starcie.

Krystian Bielski pokonał przez TKO w 2. rundzie Iona Surdu

Karta walk KSW 73

Walka wieczoru:

  • Arkadiusz Wrzosek (0-0) – Tomasz Sarara (1-0, 1 KO)

Karta główna:

  • Daniel Rutkowski (13-3, 7 KO, 1 Sub) – Reginaldo Vieira (15-6, 11 Sub)
  • Radosław Paczuski (4-0, 3 KO) – Jason Radcliffe (17-9, 11 KO, 4 Sub)
  • Karolina Owczarz (4-2, 2 Sub) – Natalia Baczyńska (6-2, 1 KO)
  • Ion Surdu (11-3, 8 KO, 1 Sub) – Krystian Bielski (8-4, 3 KO, 1 Sub)
  • Damian Piwowarczyk (5-1, 1 KO, 3 Sub) – Bohdan Gnidko (7-0, 4 KO, 3 Sub)
  • Borys Borkowski (4-1, 3 KO) – Dominik Humburger (3-0, 3 KO)
  • Patryk Likus (2-0, 1 KO) – Pascal Hintzen (7-1, 5 Sub)
  • Miłosz Melchert (2-0, 2 KO) – Carl McNally (1-0, 1 Sub)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO