Środa, 17 Lipca, 2024

(VIDEO) Kapitalna wojna w ringu! Ołeksandr Usyk rozbija Anthony’ego Joshuę!

Opublikowane 21 sierpnia 2022, 01:14
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Dzisiejszej nocy doszło do rewanżu na szczycie wagi ciężkiej! Ołeksandr Usyk stanął do obrony pasów mistrzowskich WBA, IBF, WBO i IBO przeciwko pięściarzowi, któremu je odebrał – Anthony’emu Joshule.

Ołeksandr Usyk do walki w Dżeddzie wyszedł niezwykle zmotywowany. Ukrainiec zdetronizował we wrześniu ubiegłego roku Anthony’ego Joshuę i został mistrzem WBA, WBO, IBF oraz IBO w kategorii ciężkiej. Wcześniej popularny “The Cat” był też championem w wadze cruiser, a w drugim starciu z Brytyjczykiem chciał dodać też otuchy swoim rodakom, którzy wciąż toczą boje z rosyjskim agresorem.

Anthony Joshua doskonale wie, że pierwsze starcie kompletnie zepsuł. Popularny “AJ” chciał wypunktować jednego z najlepszych technicznych pięściarzy świata. Ołeksandr Usyk okazał się jednak o wiele trudniejszym zadaniem, więc tym razem Brytyjczyk wyjdzie na pewno o wiele agresywniej i na kilka dni przed arcyciekawym rewanżem zapowiadał KO na Usyku!

Ołeksandr Usyk vs. Anthony Joshua – relacja z walki

Runda 1

Pięściarze rozpoczęli od straszenia prostymi, Joshua spróbował ataku na korpus, trafił. Usyk wyprowadza lewy na gardę, obrywa prawym. Mocny prawy prosty Ukraińca, sporo kiwa Joshua. Brytyjczyk dobrze atakuje na brzuch, Usyk dobrze odpowiada mocnym prawym. Joshua wyprowadza dwa mocne podbródkowe, końcówka rundy jednak dla Ukraińca.

Runda 2

“AJ” zaczyna od prawego na tułów. Usyk jest bardzo aktywny, często atakuje. Joshua ewidentnie szuka dziur, dobrze atakuje sierpem na brzuch, dochodzi też lewy na głowę. Niezła kontra Usyka, Brytyjczyk szuka mocnej kombinacji. Ołeksandr mocno atakuje prostym, który trafia Joshuę w twarz. Brytyjczyk wyprowadza mocne ciosy, ale jest ich mniej niż ze strony przeciwnika.

Runda 3

Usyk zaczyna agresywniej, Joshua przyjmuje ciosy na gardę i odpowiada prawym i zablokowanym podbródkowym. Ukrainiec atakuje z różnych kątów, “AJ” skupił się na pracy nad korpusem rywala. Przestrzelony podbródkowy Joshuy, Usyk odpowiada kontrą. Niezły prawy Brytyjczyka na gardę. Szarża Ukraińca na koniec rundy.

Runda 4

Agresywny początek z obu stron, Usyk cały czas dużo się rusza. Dobry prosty Joshuy, mistrz dobrze i celnie odpowiada. Rozkręca się Brytyjczyk, wyprowadza kolejne ciosy. Ołeksandr nie składa broni, dobrze atakuje serią ciosów na głowę i korpus. “AJ” nie trafia podbródkowym, ale dobrze kontruje prawym sierpem. Świetny lewy Usyka na koniec tej odsłony.

Runda 5

Dobry prosty Ukraińca na otwarcie. Joshua odpowiada mocnym prawym. Usyk zaczął szukać ciosu na brzuch, rywal odpowiedział tym samym i trafił poniżej pasa. “AJ” dalej szuka wątroby mistrza, trafia ciosem na tułów. Atakuje Usyk, ale oponent nieźle przyjął ten cios. Joshua kończy tę rundę prostymi.

Runda 6

Usyk znów zaczyna agresywnie wyprowadzając częste proste. Dobra kombinacja Joshuy zakończona lewym sierpem. Ukrainiec odpowiada ciosami na żebra. Brytyjczyk atakuje prostymi, ale nadziewa się na kontry championa. Prawy Joshuy trafia Usyka, mistrz odpowiada! “AJ” obrywa kilkoma uderzeniami, ale odpowiada sierpem na korpus. Po chwili sam jednak wyłapuje kolejnych kilka ciosów.

Runda 7

Znów sporo agresji, klincz i niezłe wymiany z obu stron. Joshua wywiera presję, atakuje prawym sierpem. Ślizga się Usyk, Joshua kontynuuje naciskanie prostymi. Usyk kontruje, ale w tej odsłonie zaczyna przeważać Brytyjczyk. Szybko latają pięści Ukraińca, który trafia przeciwnika. Mocny prawy prosty Ołeksandra.

Runda 8

Dobry hak na tułów w wykonaniu Joshuy. Mistrz wagi ciężkiej dobrze skraca dystans i trafia. Kolejne mocne uderzenie na korpus Ukraińca od “AJ-a”. Usyk dobrze atakuje lewym, blokuje przeciwnika. Brytyjczyk skupił się na atakach na brzuch, poszła celna seria w Ołeksandra. Ten sporo się rusza, ale nie pozostaje bierny – wciąż atakuje pretendenta. Kolejne uderzenia Anthony’ego na brzuch.

Runda 9

Joshua napiera i atakuje korpus, szuka też głowy mistrza. Usyk atakuje prostymi, ale Brytyjczyk wyprowadza dobre kombinacje. “AJ” czuje krew po kolejnym uderzeniu, zasypuje mistrza salwą ciosów! Ukrainiec na wstecznym, ucieka przed napierającym pretendentem. Celne kombinacje Joshuy, mocny lewy i prawy, choć na gardę.

Runda 10

Usyk przyspieszył i zaatakował przeciwnika. Joshua przyjmuje kolejne ciosy, próbuje kontrować, ale dobrze unika mistrz. Ołeksandr wyprowadza kapitalne kombinacje na głowę Brytyjczyka, który chowa się za gardą. Mocny prawy prosty na szczękę Ukraińca, Usyk ratuje się klinczem. Wciąż bardzo ruchliwy jest champion i trafia mocnym prawym sierpem. Wycofał się Brytyjczyk, Usyk zaspyuje pretendenta w ostatnich sekundach rundy!

Runda 11

Usyk lekko porusza się na nogach, z łatwością odskakuje od haków przeciwnika. Mocny lewy Ukraińca, niezła kontra Brytyjczyka. Świetna praca na nogach zdecydowanie pomaga Usykowi w atakach, ale wyłapuje mocny prawy sierp na brzuch! Po chwili jednak Ołeksandr znów wraca na właściwe tory i dobrze punktuje rywala. Kapitalny unik i lewy na żebra Joshuy, który odpowiada swoimi uderzeniami na brzuch.

Runda 12

Joshua potrzebuje KO, jeśli myśli o wygranej. Dobry lewy na tułów, Usyk zaraz świetnie unika i kontruje lewym. Atakuje Brytyjczyk i mocno trafia, ucieka zaraz Ukrainiec. Sporo niecelnych ciosów, obaj pięściarze są wycieńczeni. Usyk znów szybki na nogach, sporo ciosów na gardę Brytyjczyka. Opuszczone ręce Joshuy, Usyk czysto trafia i punktuje po raz kolejny.

Oficjalny wynik: Ołeksandr Usyk wygrywa niejednogłośną decyzją sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments