Opublikowane 22 sierpnia 2022, 10:31
przez Maciek Ściłba
0
0

W niedzielny wieczór Robert Lewandowski zaliczył premierowe trafienia w barwach FC Barcelony w oficjalnym spotkaniu. Polak wpisał się na listę strzelców już w pierwszej minucie meczu. Ostatecznie pojedynek kończył z dwoma golami i asystą na koncie, lecz La Liga postanowiła skorygować jego statystyki.

Kapitan reprezentacji Polski nie mógł sobie wymarzyć lepszego prezentu na 34. urodziny. Lewandowski już po 40 sekundach gry dostał świetne podanie od niezwykle utalentowanego Alejandro Balde i posłał futbolówkę obok bezradnego Alexa Remiro. Chwilę później wyrównał Alexander Isak. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej części gry.

W 62. minucie na boisku pojawił się Ansu Fati. Genialny skrzydłowy maczał palce przy pozostałych bramkach dla swojej drużyny. Wychowanek Barcy najpierw genialnie odegrał piłkę piętą do Osumane Dembele, który ponownie wyprowadził “Dumę Katalonii” na ponowne prowadzenie. Dwie minuty później fantastycznie zagrał futbolówkę z pierwszej piłki w kierunku Polaka. Lewandowski, który otrzymał podanie “do nogi” nie mógł nie skorzystać z takiego prezentu.

La Liga nie widziała dotknięcia Lewandowskiego

FC Barcelona przy prowadzeniu 1:3 zaczęła grać o wiele swobodniej. W 79. minucie dwójkową akcją popisał się najlepszy duet tego starcia. Lewandowski z trudem opanował zagranie od Raphinhi. Snajper w międzyczasie dostrzegł lepiej ustawionego Ansu Fatiego i w niezwykły sposób odegrał w kierunku 19-latka. Ten się nie pomylił i zdobył dla swojej drużyny czwartego gola.

Oglądając powtórki można być przekonanym, że przedostatni piłki dotykał Polak. Tak też stwierdził realizator. Pomeczowy raport mówi jednak coś innego. Według niego to Brais Mendez “asystował” reprezentantowi Hiszpanii. Poniżej zamieszczamy wideo, gdzie widoczna jest cała sytuacja. Można bez problemu ocenić, czy Lewandowski asystował Fatiemu. Początek od 2:17.

Ciężko nie odnieść wrażenia, że La Liga się pomyliła. W oficjalnym rozrachunku kapitan polskiej kadry pozostaje bez asysty. Niektórzy bukmacherzy postanowili zrobić jednak ukłon w stronę kibiców i tym, którzy obstawili, że “RL9” zaliczy kluczowe podanie, rozliczono kupony jako “trafione”.

FC Barcelona kolejne ligowe starcie rozegra w niedzielę, 28 sierpnia o godz. 19:30 na Camp Nou. Jej rywalem będzie Real Valladolid. Ten mecz będzie można obejrzeć na antenie Canal+ Sport.

Źródło: meczyki.pl