Sobota, 13 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Robert Burneika sprzedawał NIELEGALNE substancje? Kanał Sportowy usuwa programy z jego udziałem!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 24 sierpnia 2022, 11:24
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

To nie jest dobry czas dla Roberta Burneiki. Litewski kulturysta mieszkający w Polsce jeszcze kilka dni temu na swojej stronie internetowej oferował substancje, których obrót zakazany jest w naszym kraju. Teraz “Hardkorowy Koksu” może mieć większe problemy!

Aby dokładnie prześledzić całą aferę, musimy cofnąć się do 21 czerwca 2022. Wówczas na antenie Kanału Sportowego premierę miał “Hejt Park” z udziałem Roberta Burneiki. Kulturysta podczas niego opowiadał o swoim życiu, treningach i suplementacji. Odcinek cieszył się sporą popularnością, co spowodowało, że włodarze tego medium zaoferowali mu własny program na ich antenie.

“Hardkorowy Koksu FM” współprowadzony wraz z Maciejem Turskim znika jednak z ramówki po zaledwie dwóch odcinkach! Za wszystkim stoi fakt, że Burneika w swoim sklepie internetowym z suplementami, oferował substancje, które nie przeszły pełnych badań i obrót nimi w Polsce jest niedozwolony. Na całą sytuację wpłynęły również zajścia z ostatniego, wyemitowanego programu.

“Hardkorowy Koksu” sprzedawał SARM-y

Już po czerwcowym “Hejt Parku” wiele osób dopytywało kulturystę o SARM-y. Rozwijając dokładniej ten skrót, są to selektywne modulatory receptorów androgennych. Nie są to sterydy anaboliczne, lecz ich szkodliwość może być równie wielka. Na ten moment nie można tego określić, ponieważ substancje z tej grupy nie przeszły jednego z etapów badań klinicznych. Skutki uboczne ich stosowania nie są zatem w pełni znane.

Widzowie na czele ze znanym internetowym kulturystą Patrykiem Barański, tworzącym pod pseudonimem “Patryk2703” po “Hejt Parku” zwrócili uwagę na to, że SARM-y są oferowane w sklepie internetowym Roberta Burneiki, który prowadzi wysyłkę z Wielkiej Brytanii również na teren Polski. Sprawa wróciła jak bumerang podczas pierwszego odcinka “Hardkorowy Koksu FM”. Aby dokładnie wyjaśnić czym są te substancje, skontaktowano się w trakcie trwania programu z doktorem Jakubem Chyckim, który fachowo wyjaśnił czym są SARM-y.

Fragment jego wypowiedzi można aktualnie usłyszeć w “Przeglądzie Kulturystycznej Sceny YouTube” publikowanej na kanale “Patryk2703”. Początek od 2:03:21.

Patryk Barański jest powszechnie nielubiany przez środowisko kulturystyczne w naszym kraju, gdyż sukcesywnie wbija kij w mrowisko. Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii od lat bada i komentuje działalność znanych kolegów po fachu, którzy bardzo często zachwalają i oferują środki wątpliwego pochodzenia. Obok Roberta Burneiki i sprzedawania przez niego SARM-ów, znana jest również afera, kłamliwej reklamy HMB, której twarzą był inny popularny kulturysta Radosław Słodkiewicz. Barański już parę lat temu wyjaśnił widzom, na czym w tym przypadku polegał tzw. “scam”.

Patryk2703” od lat jest także zaciekłym oponentem Piotra “Bestii” Piechowiaka, którego krytykuje za brak poprawności wykonywanych ćwiczeń oraz za używanie nielegalnych substancji. W pewnym okresie bardzo dużo mówiło się o tym, że obaj panowie mogą spotkać się w oktagonie na jednej z gal FAME MMA. Ostatecznie oferta finansowa włodarzy tej federacji nie przekonała Barańskiego do walki. “Bestia” pytany o osobę adwersarza często wypowiadał się o nim mówić w bardzo niepochlebny, żeby nie powiedzieć chamski sposób.

Nasilona ostatnio działalność internetowa Roberta Burneiki zwróciła uwagę “Patryka2703” . Po lupę wziął chociażby wypuszczony przez “Strong Ekipę” film, podczas którego wizytowali siłownię litewskiego kulturysty. “Hardkorowy Koksu” zobowiązał się wówczas do rozpisania diety członkowi tego kolektywu, Dominikowi Abusowi. Po przedstawieniu przez niego badań lekarskich, Burneika bez żadnej naukowej wiedzy starał się analizować dokumentację medyczną. Barański wyśmiał Litwina nadając mu prześmiewczo tytuł “doktora”.

Właśnie udział “Hardkorowego Koksa” w odcinku “Strong Ekipy” w dużej mierze spowodował, że “Patryk2703” postanowił skonfrontować się ze znanym kulturystą. Podobnie jak zwykli widzowie wykręcił numer telefonu do Kanału Sportowego podczas trwania programu kulturysty. Burneika chyba nie spodziewał się, że Barańskiemu uda się dodzwonić na antenę.

Polak mieszkający w UK nie ukrywał swojej tożsamości i przedstawił się prowadzącym. Litwin po usłyszeniu z kim ma do czynienia, zareagował bardzo nerwowo, żądając wręcz rozłączenia. “Patryk2703” nie dał jednak za wygraną i starał się nawiązać kulturalną dyskusję z Burneiką.

Kulturysta mieszkający w Warszawie nie był jednak skory do rozmowy. Mocno wchodził swojemu oponentowi w zdanie, wręcz zakrzykując go. Każdy argument nazywał hejtem i oszczerstwem, a na sam koniec zagroził pozwem sądowym. Nie popisał się również Maciej Turski. Dziennikarz wyraźnie udawał, że nie zna tej sprawy oraz gościa, któremu udało się dodzwonić. Zanim Barański zadał konkretne pytanie, to nakazał on rozłącznie się.

Widzowie bardzo ostro zareagowali na tę sytuację. Pojawiły się komentarze mówiące o żenującym zachowaniu prowadzących. Często padały takie stwierdzenia jak “podwójne standardy” oraz “cenzura”. Kanał Sportowy emitujący program również dostał po uszach, gdyż w mniemaniu fanów pozwala on na zaniżanie poziomu dyskusji.

Po burzy, która przeszła przez polski internet do całej sytuacji postanowił się odnieść Krzysztof Stanowski, jeden z właścicieli tego medium. We wtorkowy wieczór na Twitterze zapowiedział on, że materiały z udziałem Roberta Burneiki znikną z profilu Kanału Sportowego na YouTube. Tak się stało już w środowy poranek. Zarówno “Hejt Park” z kulturystą, jaki oba odcinki “Hardkorowy Koksu FM” nie są już dostępne. Wszystko wskazuje również na to, że program nie wróci na antenę.

Źródło: YouTube, Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO