Sobota, 18 Maja, 2024

Fury zdradził, ile chce za starcie z Usykiem! “Największa walka na świecie musi być o największe pieniądze”

Fot. YouTube
Opublikowane 25 sierpnia 2022, 10:07
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Takiej walki nie widzieliśmy już 23 lata! W niedalekiej przyszłości ma dojść do starcia pomiędzy Ołeksandrem Usykiem i Tysonem Furym, jednak do ustalenia pozostaje najważniejsza kwestia, czyli finanse.

Ukrainiec po pokonaniu Anthony’ego Joshuy w ostatnim starciu obronił mistrzowskie pasy WBA, IBO, WBO oraz IBF w kategorii ciężkiej. Żeby zostać niekwestionowanym mistrzem świata, potrzebuje jeszcze tytułu WBC, który należy do Fury’ego, jednak Brytyjczyk postanowił go zwakować, ale federacja dała mu czas na zmianę decyzji i zachował swój tytuł.

Kibice z całego świata liczą na to, że dojdzie do pojedynku pomiędzy Furym i Usykiem. W stawce znajdą się wszystkie najważniejsze tytuły, które ostatnim razem udało się zdobyć Lennoxowi Lewisowi w 1999 roku, kiedy to pokonał Evandera Holyfielda.

Tyson Fury żąda ogromnych pieniędzy

Od tamtego czasu nigdy więcej nie odbyło się starcie o tytuł niekwestionowanego mistrza świata. Teraz na naszych oczach może dojść do historycznej walki, jednak będzie ona sporo kosztować. Tyson Fury już wcześniej zapowiedział, że za powrót na ring chce pół miliarda dolarów lub euro.

Pięściarz ponownie wrócił do tej kwoty i oświadczył, że skoro jest to aktualnie największa walka na świecie, to chce za nią największej wypłaty. Wyjaśnił, że za mniej prestiżowe starcie z Mannym Pacquiao na konto Floyda Mayweathera trafiło 400 mln dolarów.

– [Transkrypcja bokser.org] Największa walka na świecie musi być walką o największe pieniądze. Jeżeli mam położyć wszystko na szali w starciu z jakimś nieznanym cudzoziemcem… Szykujcie lepiej pół miliarda chłopcy. Gdybym walczył z Anthonym Joshuą, walczyłbym za darmo, ale walczę z kimś innym… – ogłosił na swoich social mediach.

W walce z Usykiem chodzi tylko o pieniądze. Jestem szczęśliwy na emeryturze, mam kupę forsy. Jeżeli mam walczyć o wszystkie pasy, muszę dostać największą wypłatę na świecie. Floyd Mayweather dostał 400 milionów dolarów za walkę z Mannym Pacquiao. Ja chcę 500 milionów za walkę z Usykiem – dodał w wywiadzie dla Talk Sport.

Źródło: bokser.org

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments