Środa, 24 Kwietnia, 2024

Fantastyczne informacje dla kibiców Górnika Zabrze! Czekali na to kilka lat

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 26 sierpnia 2022, 17:02
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

W 2016 roku ukończono budowę trzech trybun na stadionie przy ul. Roosevelta w Zabrzu. Czwarta z nich miała powstać w niedługim czasie, lecz przez ostatnie 6 lat niewiele się działo w tej sprawie. W końcu potwierdzono, że budowa brakującego fragmentu obiektu rozpocznie się jeszcze w 2022 roku!

Wielu kibiców nie wierzyło, że doczeka tego momentu. Kiedy zakończono pierwszą część modernizacji, pojemność Areny Zabrze wzrosła do ponad 24 tysięcy miejsc. Komfort oglądania spotkań Górnika poprawił się kolosalnie, co miało też przełożenia na całkiem dobrą frekwencję.

Bryła budowli wyglądała jednak bardzo niechlujnie za sprawą trybuny głównej. Na czas przebudowy pozostawiono ją, aby zabrzanie nie musieli rozgrywać spotkań u siebie bez udziału kibiców. Niestety, pełniej przebudowy nie udało się tego zrealizować tak szybko, jak w przypadku stadionu Legii Warszawa.

Kompletny stadion w 2025 roku

Obiekt przy Łazienkowskiego podobnie jak ten przy ul. Roosevelta modernizowano w dwóch etapach. Najpierw przebudowano trzy trybuny, a następnie zmodernizowano tę ostatnią, na której zasiadają posiadacze najdroższych wejściówek. W przypadku stołecznego stadionu drugą część przebudowy rozpoczęto od razu po zakończeniu pierwszej, a nie jak w przypadku Areny Zabrze dopiero po 6 latach.

Prezydent górnośląskiego miasta, Małgorzata Mańka-Szulik tłumaczy, że wcześniej nie było na to środków. Swoje zrobiła również pandemia Covid-19, która spowodowała, że kibice przez długi czas nie byli wpuszczani na sektory. Ostatecznie znaleziono sposób, jak sfinansować budowę brakującej części obiektu. Pieniądze zostały pozyskane w ramach specjalnie wypuszczonych obligacji.

Tadeusz Dębicki, prezes spółki “Stadion w Zabrzu” opisuje jak będzie początek prac dotyczących brakującej trybuny, a także określa datę, kiedy prace całościowo zostaną zakończone.

– W tej chwili podpisaliśmy umowę, na podstawie której bank obejmie te obligacje, które my wyemitujemy. Pierwszym elementem, który będziemy chcieli zrobić jak najszybciej, będzie przeniesienie stanowisk telewizyjnych. Kiedy to zrobimy możemy przejść do kolejnego etapu, jakim będzie wyburzenie starej trybuny zachodniej. Obiekt powinien zostać oddany w całości do użytku na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2025 roku.

Po zakończeniu modernizacji pojemność areny wzrośnie do blisko 32 tys. miejsc. Stadion stanie się jedną z największych aren PKO Ekstraklasy. Jak szacuje miasto Zabrze, całkowity koszt wybudowania wszystkich czterech trybun wyniesie ok. 330 mln zł.

Źródło: Radio Katowice

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments