poniedziałek, 3 października, 2022
Strona głównaPiłka NożnaKlub Macieja Rybusa został przejęty przez paliwowy koncern. Jego szef ZGINĄŁ właśnie...

Klub Macieja Rybusa został przejęty przez paliwowy koncern. Jego szef ZGINĄŁ właśnie w dziwnych okolicznościach!

23 sierpnia media obiegła informacja o tym, że rosyjski potentat paliwowy Łukoil kupił 100% udziałów Spartaka Moskwa. Zaledwie kilka dni później poinformowano, że szef koncernu Ravil Maganov zginał podczas pobytu w moskiewskim szpitalu.

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie jeden z najbardziej znanych rosyjskich klubów piłkarskich przeżywa ogromny kryzys. Sankcje nałożone na kraj Putina w związku z agresją spowodowały, że pojawiły się kolosalne problemy finansowe we wszystkich gałęziach gospodarki.

W maju z finansowania Spartaka wycofało się m.in. Nike, będące do tej pory sponsorem technicznym klubu. W związku z tym sprawy w swoje ręce wziął państwowy koncern związany z tym zespołem od 2004 roku.

Robota „seryjnego samobójcy”?

Łukoil przejął pełen pakiet akcji od dotychczasowego właściciela i prezesa Leonida Feduna. Oligarcha w czerwcu zrezygnował z bycia wiceprezesem potentata naftowego. Koncern jednak postanowił doinwestować brakujące środki w klub, stąd pomysł na jego całkowity zakup.

Całą akcję kupna udziałów pilotował prezes Ravil Maganov. W ciągu kilku najbliższych dni właściciel miał ogłosić, kto stanie na czele moskiewskiej drużyny. Nie doczekał on jednak tego momentu, ponieważ światowe media podały w czwartek informację o jego niespodziewanej śmierci.

68-letni Maganov od kilku dni przebywał w Centralnym Szpitalu Klinicznym na zachodzie Moskwy. Miała zostać u niego zdiagnozowana choroba sercowo-naczyniowa. Według agencji TASS prezes Łukoil 1 września wyskoczył z okna na 6. piętrze szpitala, w którym się leczył.

Organy ścigania miały już przekazać, że według ich ustaleń Maganov popełnił samobójstwo. W Rosji jest to regułą w przypadku niespodziewanych przypadków śmierci wysoko postawionych osób.

Piłkarzem Spartka Moskwa od kilku tygodni jest Maciej Rybus. Polak nie tak dawno tłumaczył, że nie miał innego wyboru jak pozostanie w tym kraju ze względu na żonę i dzieci uczęszczające do przedszkola.

Źródło: WP SportoweFakty

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze

Źródło: screenshot YouTube

Conor McGregor grozi Michaelowi Bispingowi! „Przyjdę pod twoje drzwi”

0
W Internecie ponownie doszło do spięcia pomiędzy byłymi mistrzami UFC. Conor McGregor wysłał Michaelowi Bispingowi... wiadomość z groźbami!