Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

(VIDEO) Michał Figlak za słaby na Ziama! Pewna wygrana Francuza w Paryżu

Opublikowane 3 września 2022, 20:00
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Czas na debiut kolejnego Polaka w największej federacji MMA na świecie! Podczas UFC Paryż Michał Figlak zmierzył się z francuskim fighterem, Faresem Ziamem.

-> Oglądaj UFC Paryż za darmo TUTAJ!

Pochodzący z Poznania “Mad Dog” wszystkie swoje zawodowe pojedynki toczył na terenie Wielkiej Brytanii. Michał Figlak nie zaznał jeszcze porażki i przed UFC Paryż posiadał perfekcyjny rekord 8-0-0. Ostatni pojedynek stoczył 22 lipca bieżącego roku dla federacji Cage Warriors. Pokonał tam jednogłośną decyzją Agy’ego Sardariego.

Rywalem Figlaka był Fares Ziam. Zaledwie rok młodszy od Polaka Francuz zadebiutował jeszcze w 2019 roku na UFC 242, gdzie nie miał szans z Donem Madge. Później dwukrotnie wygrywał, a na początku bieżącego roku doznał kolejnej porażki. Terrance McKinney poddał go w zaledwie 2 minuty i 11 sekund.

Michał Figlak vs. Fares Ziam – RELACJA

Runda 1

Figlak od razu rusza z lewym i prawym sierpem. Ziam kopie w brzuch, wyprowadza proste. Mocny prawy low kick w wykonaniu Francuza. Stara się skracać dystans “Mad Dog”, trafia go w gardę rywal. Kopnięcia na łydkę z obu stron. Mocny lewy ze strony Fares Ziama, ucierpiał Polak. Klincz na siatce i obala Michała Francuz. Spycha rywala Polak i po nieudanej próbie złapania za nogę odchodzi od przeciwnika. Kopie Francuz, Michał Figlak dobrze i mocno trafia. Szukał obrotowego łokcia Polak, Ziam łapie go w klincz. Odwraca “Mad Doga” Ziam i szuka rzutu na matę. Dobrze broni się niepokonany fighter. Francuz atakuje kolanem, Figlak obija boki oponenta. Próba sprowadzenia, Figlak kontruje i dokręca go Ziam zaliczając sprowadzenie, gdzie uderza łokciem. Szukał balachy Michał Figlak, ale to rywal kończy z góry.

Runda 2

Podchodzi blisko Polak, Ziam szybko atakuje lewym prostym. Skraca dystans “Mad Dog”, zakłada klincz, ale zaraz rozerwanie. Unika prawego sierpa Figlak, dobrze uderza rywala. Francuz ruszył po obalenie, obronił się Polak, ale za moment przewrócił go Ziam. Szukał skrętówki Michał, ale nadal z góry Francuz, który wyczekał balachy przeciwnika i zajął półgardę. Dobry ground-and-pound ze strony Francuza. Michał Figlak wraca na nogi po drodze szukając gilotyny. Natychmiast skraca dystans Figlak, atakuje głowę przeciwnika i zakłada klincz. Próbuje obalenia, ale jest nieudany. Mocny obrotowy łokieć Faresa Ziama i Polak mocno naruszony! Atakuje bardzo mocno Ziam, zasypuje Figlaka salwą ciosów. Z łatwością zdobywa pełny dosiad Francuz, który szukał jeszcze na koniec duszenia zza pleców.

Runda 3

Michał Figlak natychmiast szuka sposobu na trafienie głowy Francuza. Ten skutecznie kopie w nogę Polaka, co wychodzi mu świetnie przez całe spotkanie. Szuka sprowadzenia Ziam, nieudanie kontruje gilotyną Figlak. Idzie po obalenie “Mad Dog”, ale ucieka mu przeciwnik. Znów skraca dystans Poznaniak, dobrze obija go Ziam. Mocny prawy prosty w wykonaniu Polaka, znów wejście w klincz a tam czeka kolano Faresa Ziama. Nie sprowadza Polak, a zaraz znakomicie robi to rywal. Kolejna próba balachy Polaka. Ziam popełnia błąd, szuka duszenia zza pleców Figlak! Francuz odwraca się, Polak zasypuje go ground-and-pound! Odwraca sytuację Francuz. W ostatnich sekundach jeszcze zasypuje ciosami z góry Fares Ziam.

Oficjalny werdykt: Fres Ziam wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO