Środa, 24 Kwietnia, 2024

Tyson Fury szybko znudził się emeryturą i ma nowe cele. Chce wyrównać REKORD Muhammada Ali!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 7 września 2022, 15:08
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Tyson Fury w swoje 34. urodziny potwierdził, że kończy z zawodowym pięściarstwem. “Król Cyganów” zaledwie kilka dni później zmienił zdanie i stwierdził, że jednak wraca do boksu obierając w życiu nowe cele. Co tym razem wymyślił jeden z najbardziej szalonych mistrzów świata wagi ciężkiej w historii?

Po raz ostatni Tyson Fury wyszedł do ringu w kwietniu 2022. Rywalem był jego rodak Dillian Whyte. Na oczach 94000 widzów, którzy zgromadzili się na trybunach londyńskiego Wembley, “Gypsy King” znokautował swojego oponenta. Po zakończonej walce obwieścił światu, że kończy z zawodowym boksem.

Wielu fanów nie wierzyło jednak w zapewnienia mistrza świata WBC królewskiej kategorii. Mieli w pamięci to, że Tyson Fury wracał już do boksu po długim rozbracie. Pamiętamy, że jego przerwa po zdobyciu swoich pierwszych zawodowych tytułów trwała ponad 2,5 roku.

Pas “The Ring” po raz trzeci i walki do 50. roku życia

Tym razem “Król Cyganów” postanowił nie czekać aż tak długo. Jeszcze w sierpniu wydawało się, że pozostanie on nie ugięty, ponieważ swoją decyzję o emeryturze podtrzymywał od kilku miesięcy. WBC postanowiło zawiesić jego tytuł i dać mu więcej czasu na zastanowienie się. Magazyn “The Ring” natomiast pozbawił brytyjskiego mistrza swojego pasa i dorzucił go do puli pozostałych trofeów pojedynku Usyk vs. Joshua 2.

Po kolejnej wygranej Ukraińca, Fury wyraźnie odzyskał wigor i stwierdził, że jednak jego emerytura będzie musiała poczekać. Już spekuluje się, że wróci do ringu jeszcze jesienią 2022. Doniesienia prasowe wskazują, że na przetarcie chce zmierzyć się z Anthony Joshuą, aby w lutym 2023 być gotowym do starcia z Usykiem.

Tyson Fury wymyślił sobie także dwa nowe cele. Pierwszym z nich jest odzyskanie pasa magazynu “The Ring”. Obecnie jest on w posiadaniu ukraińskiego czempiona. Jeżeli mu się to uda, wyrówna wówczas rekord legendarnego Muhammada Ali!

“Największy” trzykrotnie zdobywał lub odzyskiwał to trofeum w starciach przeciwko Sonny’emu Listonowi, George’owi Foremanowi i Leonowi Spinksowi. “Król Cyganów” zostawał posiadaczem pasa “The Ring” dwukrotnie po wygraniu walk z Wladimirem Kliczko i Deontay’em Wilderem.

Fury zapowiedział także, że chce zostać “Nową Mangustą” i boksować do 50. roku życia. Jest to nawiązanie do pięściarza Archiego Moore’a zwanego “Starą Mangustą”. Jego kariera w latach 1935-1963 była niezwykle długa i intensywna. Stoczył on 220 zawodowych pojedynków i zawiesił rękawice na kołku w wieku 49 lat.

Źródło: Talksport

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments