Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

“Juras” komentuje porażkę Damiana Janikowskiego! “Jestem przekonany, że…”

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 11 września 2022, 10:51
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Łukasz Jurkowski wypowiedział się na temat kontrowersyjnej porażki Damiana Janikowskiego na KSW 74. Polak mierzył się tam z debiutującym nad Wisłą Anglikiem, Tomem Breesem.

Na gali w Ostrowie Wielkopolskim Damian Janikowski podjął kolejne wielkie wyzwanie w karierze. Brązowy medalista olimpijski zmierzył się na KSW 74 ze znanym z występów w UFC Tomem Breesem, jednak nie będzie tego pojedynku wspominał pozytywnie.

Wszystko przez to, jak zakończyło się to starcie. Janikowski obalił rywala w drugiej odsłonie, jednak ten odwrócił sytuację łapiąc medalistę olimpijskiego za głowę, a sędzia Tomasz Bronder chwilę później… skończył walkę i ogłoszono wygraną Toma Breese’a przez poddanie.

Polak był oczywiście wściekły w klatce, gdzie dał wyraz swojej niechęci do głównego arbitra KSW. Niedługo później, gdy tylko sięgnął po telefon wystosował komentarz pod nagraniem z zakończenia walki:

– Nie klepałem przed decyzją sędziego. (tylko po tym jak mieliśmy wstać bo sędzia przerywał walkę). Będąc spokojny i widzący co się dzieje trzymając uchwyt i podnosząc kciuk w górę żeby sędzia to widział. Po czym klepie mnie sędzia i podnosi walkę, a ja w tym czasie z niedowierzania klepałem Breese’a, że sędzia przerwał walkę!!!! Niedowierzanie i szok. Pierwszy raz w życiu ktoś upokorzył mnie jako sportowca. I zrobił to sędzia podejmując złą i pochopną decyzje. Widząc, że trzymam uchwyt, że pokazuje OK. Nie klepnąłem, tylko przestawiłem rękę aby zapiąć uchwyt i w tym momencie powiedziałem, że jest Ok. A sędzia przerwał, bo uważał to za klepnięcie.

“Juras” tłumaczy!

Pojedynek na żywo oglądał były komentator największej polskiej federacji MMA, Łukasz Jurkowski. Były zawodnik, który zna się prywatnie z Janikowskim przyznał, że arbiter nie popełnił błędu:

IMO (niestety dla ziomka) ale było klepnięcie, które sędzia miał prawo przerwać.

Popularny “Juras” odpisał też jednemu z fanów, że jedno klepnięcie jest całkowicie wystarczające do podjęcia decyzji. Docenił też poziom pojedynku, dopóki ten się nie skończył, i wtórując Damianowi Janikowskiemu nawołał o rewanż już na najbliższej gali.

Niedługo później Jurkowski napisał też jeszcze jedno wyjaśnienie na Instastory. Były zawodnik i komentator KSW zwrócił uwagę na to, że brązowy medalista olimpijski mógł wykonać inny ruch.

Pytacie o Damiano: Jestem przekonany, że nie chciał poddawać, że miał w głowie jakiś gest aby pokazać, że jest OK… Jednak wybrał najgorszy z możliwych dając sędziemu pretekst do przerwania. Do poddania wystarczy pojedyncze klepnięcie i tak to zostało zinterpretowane. Niestety

Nie wiadomo jeszcze, co dalej z ewentualnym rewanżem Janikowski vs. Breese 2. Sami fighterzy są chętni. Polak na pewno zrobi wszystko, by wraz z nimi w klatce nie został zamknięty Tomasz Bronder.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO