Poniedziałek, 22 Kwietnia, 2024

Były zawodnik UFC nie żyje. Miał zaledwie 34 lata

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 12 września 2022, 11:24
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Zmarł Elias Theodorou. Kanadyjczyk greckiego pochodzenia w latach 2014-2019 z powodzeniem walczył w oktagonie UFC. Niestety zawodnik przegrał najważniejszy pojedynek w swoim życiu. Miał zaledwie 34 lata.

Theodorou debiutował w zawodowym MMA w 2011 roku. Walczył bardzo skutecznie, dzięki czemu już 3 lata później został dostrzeżony przez Dana White. W wieku 26 lat zadebiutował on podczas gali UFC Fight Night organizowanej w kanadyjskim Halifax.

Kiedy Kanadyjczyk rozpoczynał swoją przygodę z organizacją wyróżniał się świetnym rekordem 9-0. Pierwszą porażkę poniósł on dopiero w swoim 12 pojedynku z rąk uznanego Thiago Santosa. Theodorou w UFC stoczył łącznie 9 walk, z czego wygrał 7, a przegrał zaledwie dwie. Nigdy nie został pokonany przed czasem.

Zwolniony z UFC mimo świetnego rekordu

Kanadyjski zawodnik odniósł kilka ważnych zwycięstw ze fighterami, którzy do tej pory walczą w najważniejszej organizacji MMA. Na swoim rozkładzie miał m.in. Eryka Andrersa, Dana Kelly, Cezara Ferreirę oraz Sama Alvey’ego. Ostatecznie Dana White zwolnił go z kontraktu w 2019 roku.

Elias Theodorou od grudnia 2019 przez kolejne dwa lata pojawiał się w oktagonie trzykrotnie, za każdym razem wygrywając. Po raz ostatni pokazał się podczas gali Colorado Combat Club 10 pod koniec 2021 roku. Jednogłośną decyzją sędziów pokonał wówczas Bryana Bakera.

Wiele osób podejrzewało, że Kanadyjczyk lada moment powinien powrócić. Kibice czekali na informację o jego następnym starciu. Zamiast tego otrzymali oni tragiczną wiadomość, której z pewnością się nie spodziewali.

Elias Theodorou przegrał walkę z rakiem wątroby w zaawansowanym stadium zaledwie 9 miesięcy po swoim ostatnim występie w MMA. Wyłącznie wąskie grono osób wiedziało o jego poważnym stanie i postępującej chorobie. Kanadyjczyk odszedł 11 września 2022 w wieku zaledwie 34 lat.

Warto podkreślić także, że Theodorou od lat był zwolennikiem używania marihuany w sporcie. Był on pierwszym zawodnikiem, który otrzymał pozwolenie stosowania tego środka w celach medycznych.

Źródło: Talksport

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO