Wtorek, 23 Kwietnia, 2024

Barcelona skrzywdzona przez sędziów? Większość ekspertów jest przekonana, że NALEŻAŁ SIĘ rzut karny

Źródło: screenshot YouTube
Opublikowane 14 września 2022, 11:54
przez Maciek Ściłba
0
0

Bayern Monachium po arcyciekawym starciu pokonał FC Barcelonę 2:0. Bramki na wagę trzech punktów w odstępie kilku minut zdobyli Lucas Hernandez i Leroy Sane. Barcelona miała swoje szanse, lecz marnowała “setki” na potęgę. W 43. minucie doszło do najbardziej kontrowersyjnej sytuacji, ponieważ arbiter nie podyktował ewidentnego rzutu karnego dla gości.

Kiedy pierwsza połowa dobiegała końca, na rajd prawym skrzydłem zdecydował się Ousmane Dembele. Francuski skrzydłowy dynamicznie z piłką przy nodze przyciął w kierunku linii pola karnego.

Kiedy jego stopa znajdowała się już za linią “szesnastki” zawodnik “Blaugrana” padł jak rażony piorunem. Sędzia główny Danny Makkelie nie zdecydował się na użycie gwizdka. Również podpowiedzi z wozu VAR spowodowały, że Holender nie sprawdził samodzielnie tej sytuacji, tylko przyjął, że o “jedenastce” w tym przypadku nie ma mowy.

Davies atakował nieczysto?

Powtórki jednak pokazały, że Dembele został wyraźnie podcięty przez Alphonso Daviesa, kiedy znajdował się już w polu karnym. Kanadyjczyk będąc wyraźnie z tyłu nie trafia w piłkę powodując upadek Francuza.

Wielu komentatorów od razu napisało, że arbiter i jego asystenci popełnili kolosalny błąd. Uwagę zwrócił na to chociażby były arbiter Eduardo Iturralde González. W rozmowie z piłkarzem Bayernu, Lucasem Hernandezem zarówno sędzia jak i zawodnik przyznali, że w tym wypadku należał się karny Barcelonie.

Bardziej podzielone głosy były w pomeczowym studio Polsatu. Odnośnie “jedenastki” dla gości bardzo mocno przekonany był ekspert i komentator Roman Kołtoń. Twórca kanału “Prawda Futbolu”, racjonalnie argumentował to, dlaczego w tym wypadku sędzia popełnił błąd.

Z jego tezą nie zgadzał się Tomasz Hajto twierdząc, że Davies skutecznie zastawił piłkę przed Dembele. Warto jednak przestać udawać, że to co mówi były piłkarz reprezentacji Polski, ma jakiekolwiek znaczenie.

Źródło: Polsat Sport, Meczyki.pl