Sobota, 22 Czerwca, 2024

“Canelo” był kontuzjowany już przed walką z Gołowkinem? “Teraz czeka mnie OPERACJA”

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 19 września 2022, 12:55
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

W sobotę 17 września podczas gali w Las Vegas, Saul “Canelo” Alvarez bez większych problemów uporał się z Giennadijem Gołowkinem i zakończył jedną z największych trylogii w historii boksu. Niekwestionowany mistrz świata wagi super średniej przyznał, że od blisko roku walczy z nieprzyjemnym urazem.

Ostatnia walka pomiędzy Meksykaninem i Kazachem rozczarowała wielu kibiców boksu. Również eksperci w zdecydowanej większości twierdzą, że ten pojedynek był słabszy niż dwie walki pomiędzy tymi pięściarzami w 2017 i 2018 roku.

Po “GGG” wyraźnie było widać upływający czas. Blisko 41 lat na karku zawodnika z Karagandy powodowało, że nie był on już tak szybki i dynamiczny jak jeszcze 4 lata temu. Podczas tego starcia starał się kąsać lewym prostym, ale bardzo rzadko uruchamiał prawą rękę i bił seriami. Kilkukrotnie dał się także trafić “Canelo” , który takimi akcjami akcentował swoją przewagę. Meksykanin jednak nie poszedł za ciosem, nie podkręcił tempa, przez co walka skończyła się dopiero po przeboksowaniu 12 rund.

“Canelo” wróci w maju lub we wrześniu 2023

W wypowiedziach po zakończonym starciu, Alvarez przyznał, że w listopadzie 2021 roku podczas wygranego przed czasem pojedynku z Calebem Plantem nabawił się kontuzji nadgarstka. “Canelo” odkładał jednak zabieg na później, wychodząc w międzyczasie do ringu przeciwko Dimitrijowi Biwołowi i wspomnianemu wcześniej Gołowkinowi. Teraz po blisko 11 miesiącach zmagania się z urazem zdecydował się w końcu na interwencję medyczną.

– Problem z nadgarstkiem czułem już od walki z Plantem, ale wciąż przekładałem ewentualny zabieg na później. Po kilku miesiącach było już naprawdę źle, lecz nie chciałem się wycofywać ze swoich planów. Nadgarstek nie jest złamany, problem jest z więzadłami w nim. Najbliższy czas mam zamiar poświęcić właśnie na dojście do pełni sprawności, ponieważ od początku 2021 roku walczyłem 5 razy.

Saul “Canelo” Alvarez jasno zasugerował, że w tym roku nie zobaczymy go już w ringu. Stwierdził on także, że nie będzie śpieszył się z rehabilitacją. Wstępnie chciałby on powrócić na boksowania w maju 2023, lecz może się okazać, że ponownie pomiędzy linami zobaczymy go dopiero we wrześniu.

Nie wiadomo, co dalej czeka Giennadija Gołowkina. Wciąż posiada on tytuły mistrza świata IBF, WBA i IBO w wadze średniej. Jeżeli zdecyduje się na kontynuowanie kariery, to do 14 stycznia 2023 musi odbyć obowiązkową obronę pasa WBA z Erislandym Larą.

Źródło: Talksport.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments