Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Historyczny występ w Contender Series! Niepokonany 17-latek powalczy o kontrakt z UFC!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 20 września 2022, 13:46
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Tej nocy z 20 na 21 września zobaczymy historyczną walkę w Dana White’s Contender Series. O kontrakt z UFC zawalczy… 17-letni zawodnik!

Dana White’s Contender Series to jedna z najprostszych dróg o kontrakt z UFC. W programie z mniejszym lub większym sukcesem brało udział kilkoro reprezentantów Polski. Umowy wywalczyli Mateusz Rębecki, czy Łukasz Brzeski, ale ta sztuka nie udała się Łukaszowi Sudolskiemu, czy Karolinie Wójcik.

W Contender Series nie ma zasady, kto może wystąpić w programie. Szansę przed kilkoma laty otrzymał chociażby Nick Newell – utalentowany fighter z wrodzoną amputacją ręki. Przegrał jednak jednogłośną decyzją z Alexem Munozem.

Już tej nocy odbędzie się historyczna walka. O kontrakt z UFC zawalczy niepokonany 17-latek! Raul Rosas Jr. przeszedł na zawodowstwo w listopadzie ubiegłego roku i na chwilę obecną ma imponujący rekord 5-0. Wszystkie pojedynki kończył przed czasem.

Meksykanin opowiedział o swojej dotychczasowej karierze w wywiadzie udzielonym MMA Junkie:

Karierę amatorską rozpocząłem w wieku 15 lat. Było to w rejonie indiańskim, więc wszystko zależało od promotora. Namówiliśmy go i dał mi szansę w karcie walk. Drugi pojedynek stoczyłem mając 16 lat. Rok później zaliczyłem debiut jako zawodowiec… Walczyłem z ludźmi, co mieli po 30-kilka lat. Mój najstarszy oponent miał 33 albo 34, najmłodszy – 25 albo 26.

Ze względu na wiek Raul Rosas wciąż pozostaje nieletnim. Komisja Sportowa Stanu Nevada (NSAC) dopuściła go jednak do startu w Dana White’s Contender Series.

Już podpisałem wszystkie dokumenty – powiedział w wywiadzie “El Nino Problema”Musiałem tylko załatwić sprawy notarialne, mój kolega podpisał papiery. Tylko to musiałem zrobić, Jason House [menedżer] zrobił resztę. Wydaje mi się, że wysłał Komisji nagranie i uargumentował, że jestem gotów walczyć na tym poziomie. Zgodzili się.

Młody Meksykanin spotkał się z niezwykle pozytywnym odbiorem. Nie zabrakło jednak oczywiście osób twierdzących, że UFC nie powinno zatrudniać nieletnich. Rosas ustosunkował się do tych komentarzy:

Według mnie, ci ludzie nic nie wiedzą na temat walki. Widzą tylko 17-latka. Myślą, że jestem przeciętnym dzieciakiem na swój wiek. A jestem innym typem 17-latka. Gdy inni idą na imprezę, jadą na wakacje – ja chodziłem na salę i wypruwałem flaki. Od małego wiedziałem czego chcę. Wiem, czego chcę i idę po to. Co do hejterów, nie dbam o nich. Ludzie mogą sobie gadać co chcą.

Niepokonany Raul Rosas Jr. spotka się z rodakiem, Mando Gutierrezem. 25-letni “El Toro” występował między innymi na galach LFA, a obecnie znajduje się na serii trzech kolejnych zwycięstw. Meksykanie zmierzą się w kategorii koguciej i obaj zmieścili się w limicie.

Kursy bukmacherskie na walkę Rosas Jr. vs. Gutierrez

Walkę Raula Rosasa, jak i wszystkie inne pojedynki Dana White’s Contender Series obstawicie u bukmachera eFortuna.pl! Dodatkowo dla nowych użytkowników na start przygotowano specjalny BONUS ZAKŁAD BEZ RYZYKA aż do 600 zł!

Jeżeli twój pierwszy kupon będzie zwycięski otrzymujesz wygraną. Jeśli przegrasz, Fortuna zwróci Ci wkład, maksymalnie do 600 zł na konto gracza. Możesz dodać na swój kupon jakiekolwiek rozgrywki sportowe i obstawić za dowolna kwotę, a jeśli typerskie przeczucie Cię zawiedzie tym razem, otrzymasz zwrot postawionej kwoty, który możesz wykorzystać na grę.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO