Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Jeden z najlepszych pięściarzy świata może trafić do WIĘZIENIA? Sędzia odrzuciła ugodę!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 22 września 2022, 11:45
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Gervonta Davis ma niemały problem. Popularny “Tank” spowodował wypadek samochodowy w listopadzie 2020. Choć obrona pięściarza dogadała się z prokuraturą, to sędzia odrzuciła wypracowane porozumienie. Oznacza to, że w grudniu 2022 dojdzie do procesu w tej sprawie.

Aktualny mistrz świata WBA w wadze lekkiej uchodzi za jedną z największych gwiazd amerykańskiego boksu. Portal “BoxRec.com” póki co plasuje go na 12. miejscu najlepszych pięściarzy świata w rankingu P4P, lecz 27-latek ma ogromne perspektywy na to, aby znaleźć się na czele tej klasyfikacji.

Niepokonany “Tank” po raz ostatni pokazał się w ringu 28 maja 2022. Podczas gali w Nowym Jorku zmierzył się z Rolando Romero, który do tego momentu także nie poznał smaku porażki. Walka przez blisko sześć rund była naprawdę wyrównana, o czym świadczą karty punktowe tego pojedynku.

Davis prowadził tylko u dwóch sędziów, z czego jeden arbiter dawał mu zaledwie oczko przewagi. Ostatecznie obrońca mistrzowskiego tytułu znany z nokautującego ciosu posłał rywala na deski pod koniec szóstej rundy potężnym lewym sierpem. Romero wstał na osiem, lecz sędzia ringowy widząc, że ledwo utrzymuje on równowagę, przerwał to starcie. Dla “Tanka” było to 27 zwycięstwo w zawodowej karierze, z czego 25 przed czasem.

Davis nie pomógł kobiecie w ciąży

Nie wiadomo kiedy Gervonta Davis po raz kolejny pojawi się w ringu. Wszystko przez sprawę z 5 listopada 2020. Około 1:50 pięściarz wracał ze swojej imprezy urodzinowej SUV-em Lamborghini Urus. Zignorował czerwone światło i wjechał na skrzyżowanie.

W efekcie tego uderzył on w prawidłowo jadącą Toyotę Solar, w której znajdowały się cztery osoby. Pięściarz nie pomógł kierowcy i pasażerom tego samochodu, przesiadając się do innego pojazdu. Jedną z poszkodowanych osób była będąca wówczas w ciąży Jyair Smith, która w wyniku tej kolizji musiała przejść operację woreczka żółciowego, a także do tej pory boryka się ona z urazem kolana.

Smith podczas przesłuchania w sądzie opisała, że dokładnie widziała pięściarza i prosiła go o udzielenie jej pomocy. Ten jednak pozostał głuchy na jej słowa i po zabraniu rzeczy z auta oddalił się innym samochodem z miejsca zdarzenia.

– Błagałam pana Gervontę Davisa, spojrzałam mu w oczy. Powiedziałam: “Muszę wracać do domu, do mojej córki, jestem w ciąży”. Totalnie zignorował moje słowa. Zabrał się i szybko uciekł z miejsca wypadku.

Gervonta Davis zawarł ugodę z trzema pozostałymi poszkodowanymi tej kolizji. Sędzia Melissa Phinn po wysłuchaniu zeznań Jyairy Smith odrzuciła porozumienie. Według niego pięściarz miał otrzymać rok pozbawienia wolności w zawieszeniu, dwa miesiące ograniczenia wolności poprzez areszt domowy, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Adwokat poszkodowanej podkreślił, że jego klientkę zadowoli wyłącznie odsiadka pięściarza. Chce w ten sposób wysłać wiadomość do osób, które są drogowymi przestępcami. Jyair Smith domaga się także 450 tys. dolarów odszkodowania.

Gervoncie Davisowi postawiono łącznie 14 zarzutów. W związku z tym grozi mu nawet kilkuletnia odsiadka. Tym samym mocno w czasie oddaliła się perspektywa organizacji super pojedynku z Ryanem Garcia i możliwość zarobienia potężnych pieniędzy.

Źródło: Talksport.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments