Wtorek, 16 Kwietnia, 2024

(ZDJĘCIE) WYJĄTKOWY gość na meczu Ukrainy rozgrywanym w Krakowie. Oglądał mecz w towarzystwie prezesa PZPN

Źródło: screenshot YouTube
fot. Twitter, Cezary Kulesza; YouTube
Opublikowane 28 września 2022, 12:09
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Z powodu konfliktu zbrojnego na terytorium swojego kraju reprezentacja Ukrainy rozgrywa mecze międzynarodowe na neutralnym gruncie. Aktualnie ich “domowym” obiektem jest stadion Cracovii. We wtorkowy wieczór zremisowali oni ze Szkocją, a starcie z trybun śledziły znane osoby.

Reprezentacja Ukrainy w tym roku rywalizowała w dywizji B Ligi Narodów. W jednej z mocniejszych grup z Irlandią, Szkocją i Armenią zajęli oni drugie miejsce tracąc ostatecznie do Szkotów zaledwie dwa punkty.

Trzy domowe starcia nasi wschodni sąsiedzi rozegrali na polskich obiektach. Początkowo grali oni na stadionie ŁKS Łódź. O wiele większy czynsz i mniej korzystne warunki spowodowały jednak, że ukraińska federacja parafowała umowę z zarządcą areny, którą na co dzień wykorzystuje Cracovia. Właśnie na niej Ukraina rozegrała ostatnie starcie w grupie.

Jeden z najlepszych pięściarzy świata z prezesem PZPN

Mecz Ukrainy ze Szkocją obfitował w wiele ciekawych momentów i okazji do zdobycia gola. Fani którzy postanowili kupić bilety i zasiąść na trybunach nie zobaczyli jednak ani jednej bramki. Wśród nich byli m.in. Cezary Kulesza oraz Oleksandr Usyk.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej spotkał się ze zunifikowanym mistrzem świata wagi ciężkiej w boksie na stadionowej loży. Bardzo szybko pochwalił się, w jakim towarzystwie ogląda to starcie, a zdjęcie błyskawicznie obiegło internet.

Usyk nigdy nie ukrywał, że jest ogromnym fanem futbolu. Na swoje 35. urodziny sprawił sobie wyjątkowy prezent zostając… piłkarzem. W lutym 2022 na krótko przed wybuchem wojny zadebiutował on w barwach Polissii Żytomierz w towarzyskim turnieju Winter Cup.

Wszedł on na boisko w 77. minucie starcia z z Weresem Równe. Mimo dogodnej sytuacji nie udało mu się zdobyć bramki, jednak jego zespół wygrał ten mecz 2:1.

Źródło: Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments