wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaPiłka Nożna(VIDEO) Kibic Cracovii aresztowany po bójce z "Miśkiem"! Paweł M. sam miał...

(VIDEO) Kibic Cracovii aresztowany po bójce z „Miśkiem”! Paweł M. sam miał wyzwać go na solówkę, po której trafił do szpitala!

Do mediów trafiły właśnie kolejne informacje dotyczące głośnej bójki z udziałem Pawła M. Kibic, z którym bił się na ulicy, został aresztowany. Według ostatnich doniesień to właśnie „Misiek” miał rozpocząć bójkę.

W ubiegły weekend Internet obiegło nagranie, na którym zarejestrowano bijących się mężczyzn. Jednym z nich był twórca oraz były lider gangu Wisła Sharks, czyli Paweł M. znany jako „Misiek”.

Zrobiło się o nim głośno wiele lat temu, kiedy w 1998 roku podczas meczu Wisły Kraków z AC Parmą, rzucił z trybun nożem, który uderzył w głowę Dinno Bagio. 2 lata później „Misiek” usłyszał wyrok. Został skazany na 6,5 roku więzienia.

Niedługo po wyjściu na wolność Paweł M. stworzył gang Wisła Sharks, na czele którego stał razem z Grzegorzem Z. ps. „Zielak”. Grupa przestępcza działała do 2018 roku i przez lata zajmowała się m.in. atakami na innych kibiców oraz przemytem narkotyków. Nielegalne substancje były nie tylko sprowadzane do Polski, ale również wysyłane poza granice naszego kraju.

Kiedy „Misiek” wpadł w ręce organów ścigania, natychmiast zdecydował się na współpracę. Został małym świadkiem koronnym i pogrążył własny gang. Za jego sprawą doszło do licznych aresztowań oraz zapadło wiele wyroków.

Ostatni z nich we wrześniu tego roku. Na podstawie zeznań Pawła M. skazany został Rafał. K. znany jako „Zawodnik”, który był chemikiem i dostarczał „Miśkowi” amfetaminę.

„Zawodnik” nie tylko trafił za kraty 6 lat i 6 miesięcy, ale ponadto musi zwrócić do Skarbu Państwa aż 10 milionów złotych. Według zeznań tyle zarobił na produkcji narkotyków.

„Misiek” pobity przez kibica Cracovii

W minioną sobotę 24 września na jednym z krakowskich osiedli doszło do bójki z udziałem „Miśka”. Nieoficjalne doniesienia potwierdziły polskie media, które uzyskały oświadczenie ze strony adwokata Andrzeja Muchy. Przekazał on, że bójka trwała około 20 minut, a po wszystkim Paweł M. trafił do szpitala m.in. z pękniętym oczodołem.

Jak przekazała teraz Gazeta Krakowska, drugi z mężczyzn, którego możemy zobaczyć na nagraniu, to kibic Cracovii. Robert B. kilka dni po bójce trafił w ręce policji, a następnie usłyszał zarzuty. Został także tymczasowo aresztowany na 3 miesiące:

W dniu 28 września zatrzymano Roberta B., natomiast 30 września prokurator Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej ogłosił mu zarzuty. Dotyczą one spowodowania u pokrzywdzonego obrażeń ciała, skutkującymi rozstrojem zdrowia na czas powyżej 7 dni, kierowania w trakcie zadawania uderzeń gróźb pozbawienia życia w celu wywarcia na niego wpływu jako świadka i oskarżonego w prowadzonych postępowaniach sądowych i prokuratorskich, a także znieważenia pokrzywdzonego – przekazał Andrzej Mucha.

Problem w tym, że kolejne media donoszą, że to Paweł M. miał zacząć bójkę, wyzywając Roberta B. na solówkę. Kibic Cracovii przyjął wyzwanie, jednak biorąc pod uwagę okoliczności, niemal niemożliwym będzie mu udowodnić, jak było naprawdę. Sąd zapewne przychyli się do zeznań „Miśka”, który nadal pogrąża swoich byłych kolegów.

Źródło: Gazeta Krakowska

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Przemek Krautz
Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze