Sobota, 15 Czerwca, 2024

Dawid Ozdoba nie żyje! Zmarła LEGENDA polskiego freak fightu

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 4 października 2022, 00:18
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Bardzo smutne informacje pojawiły się w mediach społecznościowych. Według wpisów Ewy Ozdoby zmarł jej syn Dawid. W wielu kręgach jest on uznawany za legendę polskiego freak fightu. W przeszłości toczył pojedynki na FAME MMA i MMA Attack.

Dawid Ozdoba urodził się 3 lutego 1977 roku. Wyższe wykształcenie zdobył na Politechnice Szczecińskiej zostając absolwentem Wydziału Mechanicznego. Już w trakcie studiów interesował się sportami sylwetkowymi i przykładał ogromną wagę do zdrowej diety i ćwiczeń.

Surfer” po raz pierwszy styczność z show biznesem miał w 2001 roku. Wziął wówczas udział w programie telewizji Polsat pt. “Amazonki”. 12 mężczyzn walczyło w nim o względy sześciu kobiet. Ozdobie triumfował w tej rywalizacji i z związał się z Agnieszką Peczyńską.

Przecierał innym szlaki we freak fightach

Występy w telewizji otworzyły mu wiele przysłowiowych drzwi. Ostatecznie zdecydował się on założyć jedną z najsłynniejszych grup chippendales w Polsce – “Bad Boys”. Właśnie ta profesja przyniosła mu ogromną popularność. Ozdoba był postrzegany, jako najpopularniejszy tancerz specjalizujący się właśnie w tym stylu.

Dzięki byciu najbardziej znanym chippendalem w Polsce, “Surfer” otrzymał propozycję walki w oktagonie. W 2013 wszedł on do klatki i stanął oko w oko z potężnym Robertem Burneiką. Ozdoba przez blisko trzy rundy unikał walki licząc na to, że zmęczy kulturystę. Ostatecznie sędzia po trzecim ostrzeżeniu ukarał go dyskwalifikacją.

Surfer” nie porzucił swoich marzeń i po 5 latach ponownie spróbował swoich sił w MMA. Tym razem propozycję otrzymał od federacji FAME, która dopiero raczkowała. Na premierowej gali tej organizacji przegrał on walkę z Dawidem “Ambro” Ambroziakiem. Na FAME 2 kilka miesięcy później szybko poległ w pojedynku z Markiem “AdBusterem” Hoffmanem.

Trzy porażki i brak propozycji dalszych starć w MMA spowodowały, że zachowanie Ozdoby było coraz dziwniejsze. Ostatecznie zniknął na długi czas z internetu. Nieoficjalne informacje mówiły, że trafił on na leczenie do specjalistycznego ośrodka.

Surfer” po dość długiej nieobecności dał o sobie znać dopiero w 2022 roku. Po blisko trzech latach milczenia pojawił się on na konferencji przed galą PRIME 1. Jego forma była wyraźnie lepsza, niż przed zniknięciem. Udzielił nawet kilku wywiadów, w których dał do zrozumienia, że chciałby jeszcze raz spróbować swoich sił w oktagonie.

Wszystko wskazuje na to, że już nigdy nie ujrzymy Dawida Ozdoby w MMA. W poniedziałkowy wieczór 3 października 2022, matka “Surfera” – Ewa, poinformowała na swoim profilu facebookowym o śmierci syna. Na ten moment nieznane są przyczyny zgonu. Można wyłącznie domniemywać, że mógł mieć on związek z jego problemami zdrowotnymi.

Dawid Ozdoba miał 45 lat. Pokój jego duszy.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO