Środa, 12 Czerwca, 2024

Ogromna różnica wagi w walce Pudzianowski vs. Khalidov! Skończy się jak walka PRIDE? “Nie chciałbym tego!”

Źródło: screenshot YouTube
FOT. YouTube
Opublikowane 5 października 2022, 18:14
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Największa polska federacja MMA w Polsce potwierdziła hitową walkę wieczoru gali XTB KSW 77. W Arenie Gliwice Mamed Khalidov zmierzy się z Mariuszem Pudzianowskim.

O tej walce mówiło już się od dawna. “Pudzian” przed kilkoma miesiącami był skazywany na porażkę na KSW 70, gdzie znokautował Michałą Materlę w mniej niż 2 minuty. Zaraz potem w klatce pojawił się Mamed Khalidov i panowie otwarcie wyrazili chęć na zorganizowanie hitowego starcia.

W pojedynku Pudzianowski vs Materla były strongman ważył o blisko 16 kilogramów więcej od rywala. Na konferencji zapowiadającej main event XTB KSW 77 “Pudzian” potwierdził, że taką samą wagę wniesie 17 grudnia.

Nie wiem, jaka waga będzie u Mameda, ale u mnie więcej jak 115 kilogramów nie będzie. No tak od ostatnich kilku lat w tej wadze się najlepiej czuję. 114-116, na pewno taką wagę zrobię.

Khalidov z kolei nie ukrywał, na czym opierał swoje walki. Podczas pojedynku z Pudzianowskim ciężko jednak będzie opierać gameplan na swojej największej broni. Okazuje się też, że dysproporcja wagowa będzie o wiele, wiele większa niż na KSW 70 i może wynieść ponad 20 kilogramów!

Moją domeną zawsze byłą szybkość. Na tym bazowałem i na tym bazuję. Więcej kilogramów będzie mi przeszkadzało. Teraz jestem na etapie treningu siłowego. Każdy zawodnik 3-4 miesiące przed walką robi “siłę”. Teraz podbiłem wagę, ale za chwilę wejdę w cięższy trening to zejdę w dół, więc… myślę, że więcej niż 95 to nie będę ważył. Nawet może mniej.

Mamed porównał walkę z “Pudzianem” do zestawienia Antonio Rodrigo Nogueiry z Bobem Sappem na Pride FC Shockwave. Brazylijczyk na wagę wniósł wówczas 101 kilogramów, a Amerykanin aż 158!

Jak myślę o naszej walce, to przypomina mi się walka Nogueiry z Sappemm. To był straszne, Sapp rzucał Nogueirą na lewo, na prawo, na głowę go rzucał, tak cały czas. No i myślę, że… nie chciałbym tego!

Na pocieszenie Khalidovowi pozostaje fakt, że legendarny Brazylijczyk pokonał amerykańskiego olbrzyma przez poddanie.

Kursy bukmacherskie na walkę Pudzianowski vs. Khalidov

Wyczekiwana walkę, jak i wszystkie gale KSW możesz obstawić u bukmachera eFortuna.pl! Dodatkowo dla nowych użytkowników na start przygotowano specjalny BONUS ZAKŁAD BEZ RYZYKA aż do 600 zł!

Jeżeli twój pierwszy kupon będzie zwycięski otrzymujesz wygraną, a jeśli przegrasz Fortuna zwróci Ci wkład, maksymalnie do 600 zł na konto gracza. Możesz dodać na swój kupon jakiekolwiek rozgrywki sportowe i obstawić za dowolna kwotę, a jeśli typerskie przeczucie Cię zawiedzie przy okazji KSW 77, otrzymasz zwrot postawionej kwoty, który możesz wykorzystać na grę.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO