Niedziela, 23 Czerwca, 2024

Pięściarz oblał testy antydopingowe. Mimo tego walka się ODBĘDZIE!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 5 października 2022, 17:14
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Już 8 października dojdzie do hitowego starcia londyńskiej O2 Arenie. Utalentowany Conor Benn skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem świata w wadze superśredniej Chrisem Eubankiem Jrem. W środowe popołudnie media obiegła wiadomość, że w organizmie Benna znaleziono niedozwoloną substancję.

Eksperci i bukmacherzy oceniają, że nadchodząca walka może mieć stosunkowo wyrównany przebieg. Aktualnie żaden z zawodników nie jest posiadaczem mistrzowskiego pasa. Spowodowało to, że obaj zgodzili się na umowny limit wagowy wynoszący 71,2 kilograma.

Sobotnie starcie to przede wszystkim ogromny prestiż. Gaża obydwu pięściarzy z pewnością będzie siedmiocyfrowa. Dodatkowo zwycięstwo w tej batalii otworzy wygranemu drzwi do jeszcze większych pojedynków.

Benn na dopingu, ale Eubank Jr chce się bić

Dosyć niespodziewanie pojawiła się informacja, że Conor Benn nie przeszedł testów antydopingowych. Miały mieć one miejsce jeszcze w sierpniu. W ciele zawodnika wykryto klomifen. Środek ten wykorzystywany jest w leczeniu niepłodności u kobiet. Może on także podnosić poziom testosteronu, co powoduje, że znajduje się on na liście środków zakazanych.

Początkowo wydawało się, że taka wiadomość oznacza odwołanie pojedynku. Ostatecznie obaj zawodnicy wyrazili chęć walki i dojdzie ona do skutku już w nadchodzącą sobotę. Benn może zostać zawieszony dopiero po przebadaniu próbki B.

Jak wyjaśnił promotor Chrisa Eubanka JraKalle Sauerland, w organizmie rywala znaleziono śladowe ilości tego specyfiku. Testy w późniejszych terminach miały już mieć rezultat negatywny. Jak twierdzi Sauerland, kontaktował się on także z ekspertami, którzy przekazali mu, że ten środek nie daje praktycznie żadnej przewagi.

Walka dojdzie do skutku, lecz nie zostanie on usankcjonowana przez British Boxing Board of Control (BBBofC). Organizacja zarządzająca brytyjskim boksem zawodowym poinformowała, że dopuszczenie do tego starcia nie leży w interesie pięściarstwa.

Źródło: Talksport.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments