Środa, 12 Czerwca, 2024

Zaskakujące słowa promotora Tysona Fury: “Chisora może dać lepszą walkę niż Anthony Joshua”

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 11 października 2022, 16:22
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Tyson Fury jest już niemal pewien tego, z jakim rywalem zmierzy się 3 grudnia. Źródła potwierdzają, że w ciągu najbliższych godzin powinno zostać oficjalnie ogłoszone jego starcie z Dereckiem Chisorą. Franck Warren twierdzi, że to może być ciekawsze wyzwanie niż Anthony Joshua.

Najwięksi kibice kibice pięściarstwa nadal nie mogą odżałować, że do dopięcia szczegółów “Bitwy o Anglię” było naprawdę bardzo blisko. Brak pojedynku Fury vs. Joshua jest skutkiem tego, że obydwie strony nie były w stanie dogadać się w mniej istotnych kwestiach. Po festiwalu wzajemnych oskarżeń ostatecznie poinformowano, że szans na ten pojedynek w 2022 roku już nie ma.

Promotor “Króla Cyganów” – Frank Warren nie porzucił jednak rozmów z szefem “Matrchroom Boging” – Eddie Hearnem. Kiedy okazało się, że nie uda się sfinalizować rozmów z “AJ’em” , to momentalnie skierował on wzrok w kierunku innego podopiecznego tej stajni – Derecka Chisory. Jak się okazuje, najprawdopodobniej udało się odłożyć wszystkie niesnaski na bok i wynegocjować warunki tej walki.

Chisora najbardziej racjonalnym zastępstem

Właściciel “Queensberry Promotions” w rozmowie z kanałem “iFL TV” przyznał, że do ogłoszenia pojedynku z “Del Boyem” pozostało tylko i wyłącznie podpisanie odpowiednich dokumentów. Promotor reprezentujący interesy Tysona Fury stara się przekonywać, że ostateczny rywal jego podopiecznego może być trudniejszym oponentem niż Anthony Joshua.

– Negocjacje z Joshuą skomplikowały nam życie, ponieważ przeciągały się i trwały blisko 4 tygodnie. Do końca walczyliśmy, aby ten pojedynek doszedł do skutku. Niestety, nie udało się i w zamian mamy zastępstwo w postaci rywala, który był zainteresowany starciem i jest najwyżej sklasyfikowany w rankingu “BoxRec” spośród tych, którzy chcieli wyjść do ringu 3 grudnia. Oczywiście mówię tutaj o Derecku Chisorze, który może dać lepszą walkę niż “AJ”. Myślę, że tym razem pokaże się on z jeszcze lepszej strony niż dwukrotnie wcześniej i Tyson będzie miał ciężki orzech do zgryzienia. Joshua jest o wiele bardzie podatny na zranienie. Chisora może dać lepszą walkę niż Anthony.

Warto przypomnieć, że pojedynek “Króla Cyganów” z “Del Boyem” będzie dopełnieniem trylogii. Poprzednie dwa starcia miały miejsce w 2011 i 2014 roku. Najpierw Fury triumfował jednogłośnie na punkty, 3 lata później Chisora przegrywał jeszcze wyraźniej i zrezygnował z dalszej walki po zakończeniu dziesiątej rundy.

Warren zdradził także, że jego podopieczny chciał, aby w grudniu jego rywalem był Oleksandr Usyk. Rozumieją jednak położenie ukraińskiego mistrza i jak zdrowie pozwoli, to Fury widzi szansę na ten pojedynek w lutym 2023 roku.

Źródło: iFL TV / Talksport.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments