Środa, 12 Czerwca, 2024

Znamy datę pogrzebu Dawida Ozdoby. Była gwiazda FAME MMA i MMA Attack spocznie w Drawsku Pomorskim

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 13 października 2022, 14:12
przez Maciek Ściłba
0
0
Brak komentarzy

Ja grom z jasnego nieba spadła informacja o niespodziewanym odejściu Dawida Ozdoby. Jeden z prekursorów freak fightu w Polsce zmarł 3 października w wieku 45 lat. Do wiadomości publicznej trafiła informacja o dacie i miejscu jego pogrzebu.

Dawid Ozdoba przez wiele osób postrzegany jest jako legenda, która przecierała szlaki takim gwiazdom jak Adrian “Polak” Polański, Amadeusz “Ferrari” Roślik, czy Kasjusz “Don Kasjo” Życiński. Jego pojedynek z Robertem Burneiką w 2013 dał podwaliny pod późniejszą eksplozję popularności freak fightów w naszym kraju.

On sam brał udział w dwóch pierwszych galach federacji FAME MMA, która aktualnie uznawana jest za największą tego typu organizację w Europie. Po dwóch przegranych pojedynkach zniknął on z życia publicznego i jak się okazuje był to początek jego tragicznej historii.

Dawid chciał wrócić do MMA

Surfer” przez kilka ostatnich lat publikował w internecie filmiki o bardzo niepokojącej treści. Było widać jego problemy o podłożu mentalnym. On sam nie ukrywał, że zmaga się z depresją, która jest następstwem hejtu po jego udziale w wydarzeniach FAME. Twierdził także, że nikt nie był zbyt chętny, aby mu pomóc.

Publicznie po raz ostatni pojawił się on w lutym 2022 na konferencji przed premierowym wydarzeniem PRIME SHOW MMA. Był on w wyraźnie lepszej formie i nie wykluczał, że powróci za jakiś czas do oktagonu. Ujawniono, że miał on pierwotnie zawalczyć na gali MMA Attack 4, która miała miejsce 24 września w Będzinie.

Zaledwie kilka dni później 3 października w godzinach wieczornych matka Dawida Ozdoby poinformowała o śmierci syna. Jego ciało zostało znalezione w warszawskim parku Picassa. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie. Przyczyna zgonu “Surfera” póki co pozostaje nieznana, choć wiele osób sugeruje, że mogło to być samobójstwo.

Pogrzeb Dawida Ozdoby odbędzie się 14 października w Drawsku Pomorskim. Ceremonia rozpocznie się o godz. 13:00 czuwaniem różańcowym i modlitwą przy trumnie zmarłego. O 14:00 zaplanowano mszę żałobną w kaplicy cmentarnej. Po niej nastąpi odprowadzenie ciała do miejsca wiecznego spoczynku.

Źródło: dsi.net.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO