Środa, 12 Czerwca, 2024

Wszyscy sędziowie widzieli walkę całkowicie inaczej! Są karty punktowe po walce Martinek vs. Omielańczuk!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 15 października 2022, 11:45
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Sporo kontrowersji wywołała punktacja co-main eventu KSW 75 – Michal Martinek vs. Daniel Omielańczuk. Polak wygrał niejednogłośną decyzją sędziów.

Każdy, kto oglądał wczorajszą galę był przekonany, że Michał Martinek zrobił wszystko, by zwyciężyć w pojedynku z Omielańczukiem. Czeski ciężki nie był może bliski skończenia Polaka, jednak regularnie punktował prostymi i kopnięciami i dobrze trzymał dystans. Na korzyść Daniela na pewno można zapisać pojedyncze zrywy, ale właśnie – były one pojedyncze. Zazwyczaj, gdy zbliżał się do “Czarnobrodego”, ten natychmiast reagował.

Po 15 minutach wiadomym było, że starcie zakończy się decyzją sędziowską. Podczas, gdy wszyscy spodziewali się pewnej wiktorii Martinka… w górę powędrowała ręka Daniela Omielańczuka. Nie spodobało się to trenerowi Czecha, Andrzejowi Kościelskiemu:

– Po raz kolejny sędzia Porębski… sędziuje za każdym razem źle dla zawodników Ankosu. Mimo, że wygrywają, zawsze jest tam coś z nim nie tak. Dlatego będę wnosił taką petycję dla zawodników Ankosu, wyjdę z taką petycją, żeby był zakaz, aby sędzia o takim nazwisku nigdy nie sędziował moich zawodników. (…) Myślę, że na pewno protest złożymy. Tym bardziej, jak słyszeliście tutaj, Maciej Kawulski przed chwilą szedł i obiektywnie stwierdził, że wygrał zdecydowanie Michal Martinek. Myślę, że wygrał nawet trzy rundy. Jeden sędzia się nie pomylił – mówił po walce szkoleniowiec Ankosu MMA Poznań.

Wspomniany przez niego Maciej Kawulski świeżo po KSW 75 zapowiedział, że arbitrzy punktujący na korzyść zawodnika WCA Fight Team nie pojawią się więcej na galach jego federacji. Jeszcze dziś, na świeżo potwierdził, że KSW nie będzie korzystać z usług dwóch arbitrów – Łukasza Porębskiego i Roberta Wardzały.

– Kolegów sędziów żegnam. Być może wasze analizy porównawcze zaciekawią inne organizacje.

W oczach obu arbitrów to Omielańczuk wygrał stosunkiem punktowym 29-28. Jedynie Bartłomiej Czajka zapisał 3 rundy na korzyść Michala Martinka.

Co ciekawe, Porębski i Wardzała nie byli jednomyślni w swoich ocenach. Pierwszy z nich widział przewagę Daniela w pierwszej oraz trzeciej odsłonie. Według drugiego z nich czeski “Czarnobrody” wygrał jedynie otwierającą rundę.

Poniżej karty punktowe z walki Martinek vs. Omielańczuk.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO