Sobota, 15 Czerwca, 2024

Borralho z kolejnym zwycięstwem w UFC! Wygrywa starcie z Muradovem!

Opublikowane 22 października 2022, 19:37
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Za nami kolejny pojedynek karty wstępnej UFC 280, czyli najbardziej wyczekiwanej gali w tym roku. Już dzisiaj zobaczymy dwa starcia o pas i występ Polaka.

Na głównej karcie wydarzenia, które tym razem odbywa się w Abu Dhabi, znalazło się wiele emocjonujących zestawień. Polscy kibice najbardziej czekają na pojedynek Mateusza Gamrota, który zmierzy się z Beneilem Dariushem. Stawka jest wysoka, gdyż zwycięzca awansuje do najlepszej piątki kategorii lekkiej.

Następnie zobaczymy dwa starcia w kategorii koguciej. Najpierw były mistrz Petr Yan zmierzy się z Seanem O’Malleyem, a następnie Aljamain Sterling będzie bronił tytułu w walce z TJ Dillashawem.

W main evencie odbędzie się prawdziwy hit. Do klatki powróci Charles Oliveira, który ostatnim razem przegrał nie ze swoim rywalem Justinem Gaethje, a limitem wagowym, który przekroczył. Przez niedopełnienie obowiązków stracił pas, jednak będzie miał okazję odzyskać go już dzisiaj w starciu z Islamem Makhachevem, który jest stawiany w roli dużego faworyta.

RELACJA

Runda 1

Borralho zaczyna kopnięciem, Muradov spokojnie krąży wokół rywala. Dobry prosty Uzbeka z Ankosu MMA, Borralho nie trafia z high kickiem i zaraz Muradov karci go potężnym uderzeniem. Odpycha Brazylijczyk oponenta, doskakuje z atakiem. Rusza po sprowadzenie Borralho i z łatwością obala Makhmuda. Krótkie łokcie zawodnika z Kraju Kawy, zdobyr\wa coraz lepszą pozycję. Muradov szuka ucieczki, ale Borralho ma go już w pełnym dosiadzie. Piękny czysty prawy Borralho, który szuka balachy, ale ucieka mu Uzbek! Próba dźwigni na nogę w wykonaniu Brazylijczyka i upkick na głowę Muradova. Fighter Ankosu dochodzi do pozycji z góry, mocne ciosy na koniec rundy.

Runda 2

Mocne high kicki z obu stron na gardę oponenta. Obaj sprawdzają swoje odruchy, Muradov rusza po obalenie, ale Borralho złapał go w gilotynę! Ucieka Uzbek, jednak z góry ląduje Brazylijczyk. Caio Borralho zdobywa coraz wyższy dosiad, ale odwraca sytuację Makhmud Muradov! Pojedyncze ciosy zawodnika Ankosu MMA, Brazylijczyk powoli mu ucieka. Ciasno związany jednak przez Uzbeka, który trzyma Borralho w parterze. Uwolnił się jeszcze fighter z Kraju Kawy, postraszył duszeniem i zakończył tę odsłonę uderzeniem na głowę.

Runda 3

Borralho wypalił z prawym i lewym, dużo kopnięć na otwarcie rundy. Muradov zbliża się do rywala zamykając go na siatce, obrywa zaraz mocnym lewym, ale unika prawego. Doskakuje Uzbek z serią uderzeń, sprowadza Borralho, ale ten zakłada gilotynę. Odpuszcza Brazylijczyk, ale zdołał zdobyć pozycję górną. Muradov stara się skręcać, próbuje uwolnić, ale dobrze kontroluje go Caio. Nie ma zamiaru wracać do stójki Borralho, dociskając fightera Ankosu MMA do maty. Trafia Muradov podnoszącego się Brazylijczyka, ale nie daje rady go odepchnąć. Borralho uruchamia ręce na ostatnie 10 sekund i tym samym prawdopodobnie zainkasuje wygraną.

Oficjalny wynik: Caio Borralho wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO