Środa, 12 Czerwca, 2024

Gala RIZIN vs. Bellator już w sylwestrową noc! Były mistrz KSW w karcie walk!

Źródło: screenshot YouTube
fot. YouTube
Opublikowane 27 października 2022, 10:26
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Od dawna współpracujące ze sobą federacje RIZIN oraz Bellator MMA postanowiły zorganizować wspólny hitowy event w sylwestrową noc. W jednej z walk zobaczymy byłego mistrza KSW!

Obie organizacje współpracę nawiązały jeszcze w 2015 roku. Jej głównym celem było oczywiście wypożyczanie zawodników, jak to, które miało miejsce w 2019 roku. Obecny mistrz kategorii lekkiej, Patricky Pitbull, wystąpił w turnieju o tytuł mistrzowski kategorii lekkiej, gdzie przegrał dopiero w finale z Tofiqiem Musayevem.

Przed kilkoma dniami potwierdzono wielki krok w kolaboracji. Ostatniego dnia bieżącego roku odbędzie się gala RIZIN 40, czy też RIZIN X Bellator. Będzie to wspólne wydarzenie obu federacji, gdzie zobaczymy pojedynki pomiędzy byłymi, jak i obecnymi mistrzami.

Król dywizji piórkowej amerykańskiej organizacji Patricio Pitbull stanie w szranki z dobrze znanym nad Wisłą Brazylijczykiem Kleberem Koike Erbstem. Były champion kategorii do 145 funtów w KSW zakotwiczył w RIZIN przed dwoma laty, a cztery dni temu sięgnął po mistrzostwo wagi piórkowej.

Oprócz tego zobaczymy też pojedynek Kyoji Horiguchiego. Japończyk tytuły dywizji koguciej zdobywał w obu federacjach, a 31 grudnia spotka się w kategorii muszej z Hiromasą Ougikubo. Inny były champion Bellatora, A.J. McKee zmierzy się za to z Roberto de Souzą – niepokonanym od 5. walk Brazylijczykiem, którego żadna walka w karierze nie zakończyła się decyzją sędziowską.

Poniżej plakat oraz karta walk na galę RIZIN x Bellator

  • Patricio Pitbull (34-5-0) vs. Kleber Koike Erbst (31-5-1)
  • AJ McKee McKee (19-1-0) vs. Roberto de Souza (14-1-0)
  • Juan Archuleta (26-4-0) vs. Soo Chul Kim (18-6-1)
  • Kyoji Horiguchi (30-5-0) vs. Hiromasa Ougikubo (25-6-2)

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments