Niedziela, 23 Czerwca, 2024

Khamzat Chimaev pójdzie w odstawkę? Islam Makhachev spotkał się z Kadyrowem!

Źródło: screenshot Twitter
fot. Twitter
Opublikowane 1 listopada 2022, 13:37
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Islam Makhachev tuż po zdobyciu pasa mistrzowskiego UFC udał się w rodzinne strony. Champion kategorii lekkiej największej federacji MMA na świecie złożył też wizytę czeczeńskiemu dyktatorowi, Ramzanowi Kadyrowowi.

Na ostatniej numerowanej gali UFC 280 poznaliśmy nowego mistrza UFC w kategorii lekkiej. Został nim Islam Makhachev, który poddał w 2. rundzie Charlesa Olivierę po jednostronnym pojedynku. Tym samym po dwuletniej przerwie tytuł powrócił do Dagestanu.

Nowo ukoronowany champion wraz ze swoją ekipą zawitał w rodzinne strony. Makhachev został powitany iście po królewsku na lotnisku w Mahaczkale. Z nowym mistrzem UFC nie było jednak jego mentora, Khabiba Nurmagomedova.

Islam złożył też specjalną wizytę w Czeczenii. Nie mogło obyć się bez spotkania z tamtejszym dyktatorem, Ramzanem Kadyrowem, który gdy tylko może uwiecznia się w towarzystwie mistrzów i najgłośniejszych nazwisk w świecie sportu.

Kadyrow znany jest w świecie z popełnienia licznych zbrodni. Czeczeński przywódca jawnie popiera zbrodnicze działania Władimira Putina na Ukrainie, a do tego groził też Polakom. Sugerował wręcz, że “w sześć sekund” zaatakują nasz kraj.

Przy okazji gali UFC 280, gdzie Makhachev sięgnął po laur wagi lekkiej doszło do rękoczynów z udziałem Abubakara Nurmagomedova oraz Khamzata Chimaeva, którzy są (a raczej byli) skonfliktowani od dłuższego czasu. Wszystko zaczęło się od tego, że Khabib w jednej z wypowiedzi powiedział, że czeczeński „Wilk”, który wówczas był na początku drogi w UFC, powinien skupić się przede wszystkim na aspektach sportowych. Chimaevowi te słowa się nie spodobały, a Abubakar (kuzyn „The Eagle’a”) zamieścił w social mediach post wypominając, że Khamzat „zmienił barwy” wracając do kraju swoich narodzin, na który wcześniej składał skargi.

Czeczeński dyktator skontaktował się z Chimaevem i Nurmagomedovem, a screen z rozmowy wideo szybko obiegł Internet. Później zaś, z pomocą Abuzayeda Vismuradova – swojej prawej ręki i szefa klubu Akhmat MMA – zorganizował wspólny posiłek skłóconych obozów zakończony pojednawczym nagraniem.

Sam Islam Makhachev zdaje się nie mieć najmniejszego problemu z osobą Kadyrowa. Dagestański mistrz kategorii lekkiej zapozował bowiem ze swoim pasem z czeczeńskim dyktatorem, a także członkami klubu Akhmat MMA, jak i federacji ACA. Warto też przypomnieć, że Ramzan Kadyrow słynie z propagandowych zdjęć i nagrań, które pokazują go, jak i jego potomków w jak najlepszym świetle.

Czyżby Makhachev, podobnie jak Chimaev, miał stoczyć “sparing” z czeczeńskim dyktatorem…? Jeżeli powstanie jakikolwiek materiał, na pewno wyjdzie on na światło dzienne. Niewykluczone, że wspomniany “Wilk” może “pójść w odstawkę” i stracić miano faworyta Kadyrowa – podobnie, jak miało to miejsce przed kilkoma laty, gdy sam przeskoczył w hierarchii Khabiba Nurmagomedova.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO