piątek, 2 grudnia, 2022
Strona głównaMMAFedor Emelianenko zły na Międzynarodową Federację MMA! "Rosyjscy sportowcy są zakładnikami problemów...

Fedor Emelianenko zły na Międzynarodową Federację MMA! „Rosyjscy sportowcy są zakładnikami problemów społeczno-politycznych”

Żywej legendzie rosyjskiego i światowego MMA, Fedorowi Emelianence nie podoba się mieszanie polityki ze sportem. „Ostatni Cesarz” skierował oświadczenie do Międzynarodowej Federacji MMA.

Od wielu miesięcy na terytorium Ukrainy toczy się wojna, która odbija się także na Rosjanach. Władimir Putin ogłosił mobilizację, co spowodowało to niemałe poruszenie wśród obywateli, którzy tłumnie wyszli protestować na ulicach. Przez to jednak wiele osób otrzymało wezwanie do armii po zatrzymaniu przez policję. Setki tysięcy Rosjan, którzy są przeciwni działaniom swojego prezydenta, postanowiło opuścić kraj, byleby nie trafić do wojska.

Wiele krajów i organizacji, także tych sportowych, zarządziło sankcje przeciwko Rosji. Zostali oni między innymi wykluczeni ze zbliżających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej oraz przyszłorocznych zawodów organizowanych przez Międzynarodową Federację MMA (IMMAF).

Fedor Emelianenko, jako prezes związku MMA w swoim kraju, zaapelował do powyższego organu, by jego współobywatele zostali dopuszczeni do zbliżającego się turnieju. Popularny „The Last Emperor” uważa, że nie powinno się mieszać sportu z polityką, a ponieważ do tego doszło, Rosjanie stali się „zakładnikami”. W oświadczeniu uzyskanym przez rosyjską agencję Tass.ru czytamy:

Do niedawna sport nie mieszał się z polityką, a teraz sytuacja rozwinęła się do tego stopnia, że utalentowani rosyjscy sportowcy są zakładnikami problemów społeczno-politycznych. Nadzieje, plany i kolosalny wysiłek został zniwelowany do zera, a wiara w sprawiedliwość głównych zasad olimpizmu została utracona. Jesteśmy przekonani, że sportowcy powinni mierzyć się z wartościowymi przeciwnikami, ponieważ jest to najważniejsza kwestia w rozwoju sportu. A nasi zawodnicy tworzą jedną z najlepszych reprezentacji świata.

Cały konkurencyjny i wciąż rozwijający się zespół został wykluczony ze świata MMA. Chcemy zaznaczyć, że rosyjska drużyna narodowa została wyłoniona w ramach krajowych mistrzostw i jest gotowa do wzięcia udziału we wszystkich przyszłorocznych zawodach międzynarodowych.

Warto zaznaczyć, że w wyniku inwazji Rosji na Ukrainę miliony obywateli musiało opuścić kraj, a ofiary śmiertelne liczone są w dziesiątkach tysięcy.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Jakub Hryniewicz
Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Najnowsze